Poslanci Volný a Kalousek se ve Sněmovně přetahovali o plakát s nápisem All lives matter: uklidňovat je musel Vondráček

Lubomír Volný, si do Sněmovny přinesl transparent se sloganem All lives matter, což česky znamená Na všech životech záleží.

To se ale nelíbilo šéfovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, který ceduli chtěl sebrat.

Zdroj: echo24.cz

Volný tak tímto způsobem reagoval na celosvětové hnutí Black lives matter (česky Na životě černých záleží). Podržel také hlavu státu Miloše Zemana, který tento slogan považuje za rasistický.

Zdroj: ihned.cz

Předseda dolní komory Parlamentu Radek Vondráček musel poslance uklidňovat, kdy Miroslav Kalousek poprvé ceduli od řečnického pultíku odnesl.

Když Kalousek transparent vzal podruhé, Vondráček poprosil o klid a nabídly, aby poslanci propříště podobné věci do Sněmovny nenosili.

Zdroj: blesk.cz

Volný nakonec prohlásil, že souhlasí s Milošem Zemanem v tom, že záleží na všech životech a slogan Black lives matter je rasistický.

Zdroj: blesk.cz

Lubomír Volný společně s Václavem Klausem, který v minulosti opustil ODS a založil vlastní hnutí Trikolóra, chtěli, aby sněmovna projednala, na jakých životech záleží.

Zdroj: novinky.cz

Klaus mladší dodal, že záleží na všech životech, ať to jsou Vietnamci, Indiánové nebo my bílí.

Slogan All lives matter nepovažuje za rasistický. Návrhy obou poslanců ale získaly pouze 32 a 49 hlasů.

Zdroj: blesk.cz

Následně se slova ujal Kalousek a řekl, že nikomu nebere právo mít vlastní názor, ale projevovat by se měl verbálně. V tomto případě dle poslance cedule s nápisy do Sněmovny nepatří.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Share