Předpověď počasí na tento týden: Očekává se déšť a místy i sníh

Teploty budou dále klesat, maximálně během týdne denní teploty se budou pohybovat kolem 10 stupňů. V noci na konci týdne dokonce klesnou i na nulu. Na celém území Česka se očekává se vydatný déšť, místy i sníh.

Zdroj:youtube.com

„Do úterního večera napadne v Jeseníkách až 30 cm sněhu, v Krkonoších a Beskydech 20 cm, v Krušných horách a na Šumavě 5 cm,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová v rozhovoru pro TN.cz.

Pondělí

Dopoledne bude oblačné a zatažené počasí, v jižních a východních Čechách a ve Slezsku a na Moravě bude pršet, místy i sněžit. Večer bude pršet jen na východě zemí. Denní teploty se budou pohybovat kolem 8–12 stupňů, v noci klesnou do 7–3, místy se objeví i mrazíky.

Zdroj:meteopres.cz

Úterý

Stejné počasí bude i v úterý. Téměř po celém území bude pršet, v severních Čechách bude pršet, místy se objeví i sníh. Denní teploty budou od 5 do 11 stupňů, v noci teploty místy klesnou až do 3 stupňů.

Středa

Ne většině území bude pršet i ve středu, na severu a východě země se objeví i vydatný déšť, místy sníh. Denní teploty se dostanou na 6–10 stupňů, v noci klesnou až na 7–3 stupňů.

Zdroj:in-pocasi.cz

Čtvrtek

Ve čtvrtek zůstane zatažené až oblačné počasí. Denní teploty se dostanou na 8–12 stupňů, v noci klesnou na 7–3 stupňů.

Zdroj:drbna.cz

Pátek

Zataženo a oblačno bude i v pátek a na většině území bude pršet, místy se objeví i sníh. Během dne teploty klesnou na 7–11 stupňů, v noci se dostanou na 7–3 stupňů.

Zdroj:meteobox.cz

Sobota a neděle

Na konci týdne v noci teploty místy klesnou pod nulou, během dne se budou pohybovat mezi 6–11 stupňů. Na většině území bude oblačno až zataženo, místy bude pršet a také se objeví sníh.

Share