Premiér Babiš nepovažuje aktuální situaci za chaos: tvrdí, že opatření jsou rychlou reakci na šíření koronaviru

Předseda vlády Andrej Babiš je přesvědčen, že vláda má situaci s koronavirem pod kontrolou i přes schvalování plošných opatření. Premiér také řekl, že další ekonomická opatření si země dovolit nemůže.

Babiš tvrdí, že semafor funguje, ale nyní to všude vypadá minimálně na zelenou barvu, proto se vláda rozhodla pro plošné nošení roušek.

Zdroj: irozhlas.cz

Nouzový stav zatím nehrozí a o krizovém štábu dle premiéra mluví hlavně opozice, protože tam bude mít své zástupce.

Andrej Babiš si myslí, že krizový štáb je nyní zbytečný a apeluje do EU, od které chce nějaké společné řešení, které stále není.

Zdroj: ihned.cz

Předseda vlády nepovažuje kroky ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha za chaos. Je to prý reakce na situaci, která se velmi rychle mění.

Babiš také zdůraznil, že na jaře situace byla jiná než teď. Tehdy všichni nosili roušky a upozorňovali ostatní, kdo si ji nenasadil. Dnes dle premiéra situace opačná a lidé se tváří, že virus neexistuje, i když on tady je.

Zdroj: ihned.cz

Andrej Babiš prohlásil, že roušky smysl mají, i když epidemiolog Maďar říká, že je nyní pozdě je zavádět. Říká ale, že není hygienik a pouze předává informace od odborníků.

Zdroj: e15.cz

I když se zdá, že virus slábne, nikdo neví, jak se bude chovat na podzim. To je důvod, proč vláda dle Babiše denně sleduje klinickou kapacitu a chce být připravená na zhoršení situace.

Předseda vlády ujisti občany, že Rakousko neuzavře hranice z Českém poté, co se u nás zvýšily počty nakažených lidí.

Zdroj: ihned.cz

Nakonec Babiš řekl, že sebetrasování není známkou toho, že chytrá karanténa selhala. Je to jen pomoc hygienikům, aby to šlo rychleji. Nikdo je nahrazovat nechce.

Zdroj: e15.cz

Share