„Premiér ztratil schopniost řídit vládu i naši zemi“: ODS chce, aby vláda požádala parlament o důvěru

Občanská demokratická strana chce, aby vláda Andreje Babiše po nouzovém stavu požádala parlament o vyslovení důvěry. ODS se domnívá, že vláda se absolutně nedokázala připravit na druhou vlnu koronaviru v Česku.

„Premiér ztratil schopniost řídit vládu i naši zemi,“ řekl v úterý předseda ODS Petr Fiala. Dodal, že pokud vláda nepožádá parlament o důvěru, je ODS připravena zahájit jednání o vyslovení nedůvěry kabinetu.

Zdroj: ODS

Zástupci této strany také kritizovali vládu za to, že se s tímto virem nedokázala vypořádat.

Petr Fiala prohlásil, že vláda a Andrej Babiš jsou vinni z chaosu, že podcenili situaci, že stát není připraven na druhou vlnu a také jsou vinni z toho, jaké ekonomické důsledky má Česko.

Zdroj: YouTube / Český rozhlas Plus

Podle něj měla Česká republika možnost vyrovnat se s druhou vlnou, ale vláda prý tento úkol v posledních měsících nezvládla.

Zdroj: gettyimages

Petr Fiala například řekl, že opatření zavádí bez konkrétních termínů, o které opozice neustále žádá. Podle nich premiér a celý kabinet lhali svému národu.

Zdroj: YouTube / ODS – Občanská demokratická strana

ODS bude respektovat nová opatření, která vláda přijala, ale některým z nich nerozumí. Podle nich například nebyl důvod zavírat základní školy.

Zdroj: Michal Krumphanzl, ČTK

Také TV Nova se zajímala o názor lídra českých Pirátů Ivana Bartoše. Podle něj nyní není prostor k jednání o nedůvěře vládě.

Zdroj: ČTK

Šéf pirátů přesto dodal, že pokud by se něco takového stalo, nehlasovali by o důvěře současné vládě.

Share