Příběh nevidomého muže, kterému oslepl i vodicí pes: Jak v teto situaci rozhodl účinkovat

Člověk a pes jsou spolu už mnoho tisíciletí. Čtyřnohý kamarád celou tu dobu pomáhá lidem na lovu, hlídá ovce, chrání domy před zloději. Pravděpodobně na celém světě není věrnější kamarád než pes. Člověk dokonce naučil psy být jako oči. V doslovném smyslu slova. Některá plemena psů se používají jako vodicí psi pro nevidomé.

Zdroj: storyfox.ru

Co když jestli sám pes nedokáže splnit své povinnosti? Poslat ho do útulku a zapomenout na něj? Většina lidí by to udělala. Koneckonců, teď ne dvě, ale až čtyři oči nic nevidí.

Zdroj: storyfox.ru

Brit Graham Vesp si to však nemyslí. 59letý muž je slepý. Za posledních šest let byly jeho očima pes rasy labrador jménem Eddie. Když ho Graham vzal, Eddiemu už byly dva roky. Byl speciálně vyškolen, aby zabránil nárazu člověka autem nebo nárazu do nízko visící větve stromu.

Zdroj: storyfox.ru

V průběhu let se muž a pes stali nejbližšími přáteli. Jednoho dne se však Eddieovi stalo potíže. Veterináři mu našli šedý kataraktu. Bez ohledu na to, jak moc se snažili psovi zachránit zrak, byly všechny jejich pokusy neúspěšné. Pes nejprve oslepl na jedno oko a po několika týdnech – na druhé. Nyní nemohl plnit své povinnosti jako vodicí pes. Teď potřeboval vodiče sám.

Zdroj: storyfox.ru

Pro Vespa to byla skutečná tragédie. Připoutal se ke psovi jako ke svému vlastnímu dítěti. Grahamovi bylo doporučeno poslat Eddieho do útulku pro nemocná zvířata. Prý at¨ žít svůj život v důchodu. Ale muž si prostě nedokázal představit svůj život bez Eddieho. Poslat ho do útulku bylo pro něj zradou. Eddie není zlomená věc, kterou lze vyhodit do koše. Eddie je živá bytost.

Zdroj: storyfox.ru

Loni v září se Vesp rozhodl, že si vezme druhého vodícího psa. Navíc se také ukázalo, že je to také labrador a téměř jmenovec prvního. Dvouletý pes se jmenuje Edward a má před sebou opravdu obtížný úkol. Musí být vodicím psem nejen slepého muže, ale i pro Eddieho.

Zdroj: storyfox.ru

Eddie a Edward rychle byli zadobře a našli společný jazyk, a to Grahama potěšilo. Bál se, že mladý pes bude mít nezkrotný charakter. Ale jeho obavy se nepotvrdily. Naopak, Edward se přímo stará o svého staršího kolegu.

Zdroj: storyfox.ru

Nyní Graham chodí se dvěma psy. A stejně jako předtím se nebojí rušných ulic nebo temných uliček.

Zdroj: storyfox.ru

Ví, že má Edwarda, který ho nenechá v potížích.

Share