Příběh toulavého kotě: proměnil se z ošklivce ve skutečnou nádheru

Byl celý znečištěný v topném oleji, srst byla v špinavých drmolech a krk byl oholen a na něm zůstaly stopy jódu.

Zdroj: storyfox.ru

Jednoho dubnového dne si dobrovolnice všimla u dveří supermarketu ležícího kotě. Byl celý znečištěný v topném oleji, srst byla v špinavých drmolech a krk byl oholen a na něm zůstaly stopy jódu. Je vidět, že se někdo snažil léčit kotě. Dívka ho nakrmila, ale kotě ho jen očichalo a nejedlo. Potom vyšla z obchodu uklízečka a odehnala drobka koštětem. Ten pomalu vstal a trochu se vzdálil, ale opět padl na bok. Dobrovolnice si uvědomila, že kotě je zřejmě nemocné, protože ani od koštěte neutekl.

Dívka přinesla chlupáče domů. On celý den a noc prospal a ani se nedotkl jídla. Když se následující den obraz opakoval, kurátorka si uvědomila, že kotě je velmi slabé. Nepohyboval se ani po bytě, jen se dokázal dostat poblíž k teplu.

Zdroj: storyfox.ru

Na veterinární klinice byl chlupáč vyšetřen. Měl nízkou teplotu, silný stupeň dehydratace a vyčerpání. Krevní testy byli také velmi špatný. Pacientovi byly předepsány teplo a kapačky. Po dvou dnech teplota kotě vyskočila na 42 stupňů. On zůstal slabý a odmítal jíst. Dívka sama připojila chudáčka na kapačky, protože s ním nemohla neustále jezdit do veterinární kliniky. Dokonce i v noci se probouzela, aby kotěti dala lék. Drobek celou dobu ležel u spasitelky v náručí a vrněl, bylo vidět, že se drobek uzdravuje, a děkoval své paní za péči.

Zdroj: storyfox.ru

Dobrovolnice nazvala kotě Proška. Každý den se jeho stav zlepšoval a z ošklivého káčátka se proměnil v hezkou kočku. Pouze na krku srst dlouho nerostla. Ale po několika měsících srst u mazlíčka úplně odrostla a okamžitě se stal neuvěřitelně přitažlivým kocourem. Dobrovolníce zveřejnil fotografii domácího mazlíčka na síti a okamžitě tam byli ti, kteří chtěli si ho vzít. Jako první napsal mladý muž. Dobrovolnice ale moc nechtěla dát kočku mladým lidem, protože mnozí pak zvířata opouští, protože nedokážou se o zvíře pečovat. Tento mladý muž však napsal tak dojemná slova, že kurátorka souhlasila s tím, že mu dá Prošku.

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

Uplynuly dva roky. Majitel často posílá spasitelce Prošky fotografie, které ukazují, jak šťastný život ten žije. Nový paniček kupuje kocourovi kvalitní krmivo, někdy mu ostříhává dlouhou vlnu. A nedávno on si pořídil nového chlupatého přítele. Kočky si mezi sebou okamžitě sedly, teď spolu hrají, jedí a spí.

Share