Přidání špetky soli do svého oblíbeného šamponu vás překvapí

Chcete vždy vypadat skvěle? Sůl vám s tím pomůže! To si můžete koupit v každém obchodě za málo peněz. Mnoho krásek ví, že sůl je nejlepším pomocníkem pro krásu vlasů a pokožky.

Sůl je dobře známá díky svým užitečným vlastnostem a používá se v mnoha kosmetických přípravcích. Mnoho lidí ji přidává do koupele na nohy, ale existuje mnoho dalších skvělých způsobů, jak ji použít.

Vyzkoušejte některé z nich na sobě:

  • Péče o vlasy

Pokud se vaše vlasy rychle mastí, zkuste následující recept: Přidejte hrst soli do šamponu. Lahvičku protřepejte. Naneste produkt na vlasy a nechte 3 minuty, aby se šampon vstřebal do pokožky hlavy. Důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.

Po proceduře bude stav vašich vlasů prostě úžasný! Na čtvrtý den si všimnete, jak moc se sníží mastnota pokožky hlavy a vlasů.

Případně můžete vyzkoušet jiný způsob. Smíchejte sůl s kondicionérem, trochu zahřejte tuto směs na talíři a rovnoměrně naneste po celé délce vlasů. Nechte na 20 minut a opláchněte. Tato metoda nejen bojuje s mastnými vlasy, ale také zabraňuje jejich rozštěpení a výrazně zvyšuje objem vašich vlasů!

Zdroj: poradnytsya.info

  • Péče o obličej

Smíchejte sůl s tekutým mýdlem nebo čistícím krémem na obličej. Opatrně naneste směs na pokožku, držte ji 2 minuty a opláchněte teplou vodou. Účinek: dokonale zvlhčuje pokožku, odstraňuje staré odumřelé buňky.

  • Péče o nohy

Následující recept vám pomůže zbavit se trhlin a suché pokožky chodidel. Smíchejte 3 čajové lžičky soli spolu s olivovým olejem. Výslednou konzistenci naneste na chodidla. Nechte to na nohou po dobu 20-30 minut. Poté si nohy důkladně umyjte mýdlem.

Esenciální olej podle vašeho výběru také lze přidat do receptu pro příjemnou vůni.

  • Usnadněte údery

Zbavit se modřin na těle pomůže 2 lžíce soli smíchané s vodou. Výslednou hmotu naneste na pohmožděnou oblast, naneste gázu a zalepte leukoplastem. Za den od modřiny nebude žádná stopa!

  • Bolesti hlavy

Pokud vás v teplém letním počasí nebo po dlouhém dni v kanceláři trápí bolesti hlavy, pomůže vám s tím koupel se solí. Sůl ve vodě pomůže uvolnit svaly a okamžitě zmírnit jakékoli napětí.

Share