Primátor Hřib chce umístit nakažené koronavirem do tělocvičen: plánuje probrat s Prymulou nejhorší scénáře epidemie

Pokud nemocnice budou přeplněny pacienty s covid-19, Praha má připravený nouzový plán. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib uvedl, že májí vytipováno několik tělocvičen a jeden internát, kam by mohli umístit nemocné.

Zdroj: rtvi.cz

Hřib dodal, že bude mít schůzku s ministrem Prymulou a chce vědět, proč do této chvíle učitele nedostali slíbené respirátory. Také primátora zajímá, jaké další kroky má ministerstvo přepraveno.

Zdeněk Hřib je přesvědčen, že zpřísňovat omezení už dál nejde, protože jsou docela přísná už teď. Není také zastáncem omezování hromadných akcí, pokud lidé mají zakryta nos a ústa.

Zdroj: denik.cz

Je ale připraven souhlasit s dalšími omezeni, pokud to bude vyžadovat situace, kterou vyhodnotí hygienici.

Praha nyní usiluje o vytvoření dalších odběrových míst a informovat lidí o jejich vytíženosti, aby se netvořily fronty.

Zdroj: novinky.cz

S Romanem Prymulou Zdeněk Hřib chce také jednat o kapacitách lůžek. Primátor říká, že prostory nejsou problémem a pacienty je možné umístit v tělocvičnách v případě nejhorších scénářů.

Dle Hřiba větším problémem je nedostatek zdravotníků, kteří mohou pečovat o nemocné pacienty.

Zdroj: info.cz

„Pevně ale doufám, že tyto prostory nakonec nebudeme muset použít,“ prohlásil primátor hlavního města s tím, že je potřeba ochránit zdravotnický personál, aby počet lůžek neklesal.

Zdroj: Youtube

Nakonec Zdeněk Hřib vyzval občany si stáhnout aplikaci eRouška a dodržovat se bezpečnostních pravidel, jako je mytí rukou, nošení roušek a dodržování rozestupů.

Zdroj: cz.sputniknews.com

Psali jsme:Bylo známo, proč je Česká republika na seznamu nejrizikovějších zemí

Share