Primátor Prahy chválil Pražany: „Ve srovnání s ostatními regiony jsou dokonce vzorem odpovědného přístupu,“ řekl Zdeněk Hřib

Primátor Prahy Zdeněk Hřib prostřednictvím svého Twitteru informoval, že získal data, podle kterých se obyvatelé Prahy v poslední době výrazně méně pohybovali. Podle něj mohou být obyvatelé hlavního města příkladem pro mnoho dalších. Když ještě o víkendu byli kritizováni kvůli farmářským trhům.

Kdysi nejhorší epidemiologická situace byla právě v české metropoli. Situace se ale změnila a Praha se stala relativně klidným regionem.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Například nyní je v Praze 619 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Nejhorší situace je nyní v Benešově, kde je 1 082 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

Primátor Prahy Zdeněk Hřib míní, že obyvatelé hlavního města se možná v poslední době rozhodli lépe dodržovat opatření, která zavedla vláda.

Primátor řekl, že Praha stala příkladem pro ostatní a řekl, že to, jak se obyvatelé města chovají, je správná cesta.

Zdroj: ČT24

Tato data Google byla naposledy aktualizována 23. října. Podle těchto údajů obyvatelé hlavního města skutečně začali chodit méně.

Pohyb osob se oproti běžnému období snížil zhruba o 50 procent. Lidé méně chodí do parků, méně využívají veřejné dopravy a podobně.

Zdroj: YouTube / DVTV

O víkendu však byli Pražané kritizováni. Byli kritizováni za návštěvu farmářských trhů, kam přišlo hodně lidí. Prý tam byly davy lidí.

Vláda kvůli tomu zpřísnila opatření týkající se farmářských trhů. Například teď tam bude zakázáno jíst a pít.

https://twitter.com/ZdenekHrib/status/1321044403230806016

Share