“Přišel jsem proto, abychom epidemii nějak zvládli“: Proč dle mínění Romana Prymuly může dojít do kolapsu systému v Česku

Znovu zavřít ekonomiku by se vláda mohla ale dle ministra zdravotnictví Romana Prymuly je to poslední krok pří i nejhorším rozvíjení nemoci COVID-19. Najednou ale řika, že se musí zavést opatření, která výrazně sníží reprodukční číslo.

Zdroj: idnes.cz

Pokud číslo dosáhne dvojky, tak by to znamenalo tragédii. Novou strategii prý ministerstvo uveřejní na konci týdne.

Zdroj: idnes.cz

Nyní ale ministerstvo zdravotnictví se snaží zavádět opatření, která by moc celkovou ekonomiku státu neovlivňovaly moc.
Stejně jako reprodukční číslo na zavedení nových přísnějších opatření má vliv i počty pozitivně testovaných lidi přes den.

Zdroj: idnes.cz

Rozhodujícím ale zůstává podle ministra reprodukční číslo, protože denní počet nakažených nějakou dobu bude ještě zůstávat velkým. Kdyby se číslo dostalo do dvojky, tak to by znamenalo, že ze 4 tisíc pozitivně testovaných by se rychle dostalo ke 8 tisícům, a pak na 16 a to číslo by pokaždé zdvojnásobilo.

Zdroj: idnes.cz

“Přišel by kolaps systému,“ řeka epidemiolog Prymula. Zavíráni ekonomiky po dobu 2 týdny by bylo nejlepším způsobem nákazy pozastavit, ale zároveň není to nejlepší varianta jak pro stát, tak i pro občané.

Zdroj: idnes.cz

V chvíli, kdy Roman Prymula na post ministra zdravotnictví nastoupil, v první řadě přidal nová omezení. Podle Prymuly na to reagovali negativně hlavně kvůli tomu, že jakákoli omezení jsou špatná pro obyvatelstvo. “Přišel jsem proto, abychom epidemii nějak zvládli,“ podotkl nový ministr.

Share