„Přitom restaurace musí jídlo uvařit, nakoupit obal a zabalit jídlo. Oni ho jen rozvezou“: Jsou-li rozvozové služby vhodné pro stravovací zařízení

Podle Luboše Kastnera z Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků až 40 procent z ceny dovezeného jídla si berou rozvozy. Celkové rozmezí je mezi pětadvaceti a čtyřiceti procenty.

Zdroj: youtube.com

Často se stává, že rozvozové služby si berou ještě od zákazníka poplatek za dopravu jídla. Dle Kastnera například služba dámejídlo.cz z každé objednávky bere od pětadvaceti až třiceti procent, a to zaleží na tom, zda je oběd nebo večer. Služba Wolt má zatím větší procento, a dokonce dochází až k čtyřiceti procentům.

Zdroj: facebook.com

Pokud hospoda nebo restaurace uvaří jídlo, které běžně prodává třeba za sto korun, tak dostane dokonce kolem pětašedesáti korun, a tím pádem občas si nemůže ani financovat náklady. Přitom si rozvozová služby nechá za sebou pravo mezit cenu jídla a

Zdroj: retailer.ru

„Přitom restaurace musí jídlo uvařit, nakoupit obal a zabalit jídlo. Oni ho jen rozvezou,“ uvádí Kastner.

Zdroj: imlabz.ru

Další možností pro restauraci je dle Kastnera zařídit vlastní rozvoz, což bude výhodněji z hlediska, že nikomu nebudou muset platit procento za služby. Otázkou ale zůstane zda vyplatí zařídit auta, pracovníky, a jestli to bude levněji.

Share