Proč byli tak populární dříve? : Výhody koberců na stěnách

Téměř všechny moderní rodiny se již dávno zbavily zvyku umisťovat koberce na stěny. Tato tradice však měla své opodstatnění.

Dnes o nich budeme mluvit.

Starý koberec

Nyní mnozí nechápou, proč pověsit koberce na zeď. Podlaha také často stojí malé koberce, protože čištění starých koberců potřebuje hodně času a úsilí.

.

Vůně starého koberce také není příliš příjemná? Proč byly dříve tak populární?

.

Proč dříve lidé věšeli koberce na stěny?

1. Úspora

Jak víte, mnoho věcí bylo velmi obtížné sehnat. Například kvalitní tapety. Proto se lidé podařilo pověsit koberce a dát stěny tak, aby holé stěny byly méně viditelné.

.

Nyní se stále častěji objevuje trend návratu ke skromným tapetám, které lze koupit levně. Mnoho lidí má rád a jen bílé stěny, které dobře ladí s jakýmkoli dekorem a nábytkem.

Použití omyvatelné barvy je v tomto případě ideální volbou.

2. Prestiž

Kvalitní dovážené koberce byly považovány za něco prestižního. Ukazovali stav majitele domu či bytu. Byt se stěnovým kobercem skutečně svědčil o vysoké prosperitě a dokonce i vazbách.

.

3. Dekorace

Myslíme si, že si dobře pamatujete, jak křivé byly stěny ve starých domech. Opravit všechny tyto architektonické trhliny je poměrně drahé a dlouhé.

.

Ale pověsit koberec je minutová záležitost. A díra ve zdi se zakryje istarétapety … koberec byl skutečnou výzdobou bytu.

Taková věc byla považována za drahý a prestižní dar a někdy dokonce byla zděděna. Samozřejmě, tyto koberce se snažili pověsit na nejvýraznější místo.

4. Isolace

Zvuková izolace byla velmi důležitá, protože stěny ve starších bytech byly velmi tenké. Také koberce byly vynikající pro tepelnou izolaci. Proto například majitelé věsili koberec u postele.

.

Samozřejmě, většina těchto důvodů je již zcela irelevantní. Koberce sbírají prach, je velmi těžké je vyčistit.

A ještě více se to týká velkých koberců starého formátu. Dokonce i nejsilnější vysavače nemohou zbavit těchto mistrovských děl z minulosti ročního prachu a smetí.

.

Share