„Proč dávat do květináče hřebíky“: Jednoduchý trik, jak zachránit pokojové rostliny

Téměř každá vážená žena v domácnosti má doma alespoň jeden květináč. Pokud je žena v domácnosti super-slušná, tak má více než pět květináčů. Ale o ně se musíte starat, potřebují hnojiva a železo.

Máme pro vás jeden trik. Hřebíky. Ano ano. Obyčejné rezavé hřebíky.

Zdroj: br.pinterest.com

Železo pro rostliny

Existuje choroba zvaná chloróza, která je obvykle způsobena nedostatkem potřebných minerálů. Chloróza narušuje tvorbu chlorofylu a snižuje aktivitu fotosyntézy. Nejčastěji už nelze postiženou rostlinu zachránit.

Proto byste měli ujistit se, že vaše květiny mají dostatek železa. Můžete ho získat přirozeně … alespoň z rezavých hřebíků! Dejte několik kusů přímo do půdy blízko kořene a důkladně zalévejte. Pak se vše stane samo.

Zdroj: pinterest.com

Železo pro rostliny a další tipy

Hřebíky rezavějí, půda se pomalu hnojí, vaše květiny rozkvétají. Zde je několik dalších tipů, jak udržovat svou domácí zahradku.

1. Pokud chcete, aby listy květin na slunci doslova jiskřily, zkuste je otírat vlhkým hadříkem. Antiseptikum je obvykle na bázi lihu a rychle se vyvětrá, takže nepoškodí rostlinu, ale listy vypadají jako v tropech. Nicméně dračinec, clívia a juka nebudou s touto metodou spokojeni.

Zdroj: homester.com.ua

2. Květináče lze přihnojit zajímavou směsí. Můžete ji vyrobit z banánové slupky, dvou vajec a černé mleté ​​kávy. Všechno je třeba rozdrtit v mixéru do stavu kaše, kterou přidáte do půdy během zalévání. Stačí jedna lžička.

3. Oblíbený domácí způsob je odvar z brambor. Vyrábí se při přípravě bramborové kaše. Vylijte vodu ne do výlevky, ale do mísy, nechte ji vychladnout. Když budete zalévat květiny, přidejte také tuto vodu.

Zdroj: glav-dacha.ru

Share