Proč fena jménem Fergie už prostě nechtěla žít

Chovatel ji sedm let nutil neustále rodit štěňata!

Často lidé chovají zvířata, protože je upřímně chtějí milovat a starat se o ně. Pak je společné soužití člověka a čtyřnohého mazlíčka téměř vždy naprostou idylkou (samozřejmě pokud má domácí mazlíček dobrý charakter). Však stavu se i opačná strana. Stává se však také, že si myslíte, jak smutné je, že si zvířata nemohou sama vybrat svého majitele, protože se někdy ocitnou v takových situacích, jaké si člověk klade otázku: jak bylo takovému člověku vůbec dovoleno nést odpovědnost za jiný život?

Zdroj: storyfox.ru

Na této fotografii vidíte psa jménem Fergie. Je jí sedm let. Po celou dobu žila u majitele, který se vůbec nestaral o její zdraví, pohodlí a duševní pohodu. Ve skutečnosti zvíře nedostalo prakticky žádnou péči! Kvůli tomu chudák téměř úplně ohluchla, oslepla na jedno oko a také velmi špatně chodila kvůli nemoci tlapek! Nejhorší na tom je, že jejího pána to vůbec nezajímalo, protože jediné, co od Fergie potřeboval, byla její schopnost plodit. Zatímco pravidelně rodila štěňata, která chovatel následně draze prodával, vše mu naprosto vyhovovalo. Naprosto barbarský přístup!

Zdroj: storyfox.ru

Díky bohu, že když už byla Fergie příliš vyčerpaná a už nemohla v určitém smyslu sloužit jako dopravní pás pro výrobu štěňat, její majitel se nad ní zľutoval, a nejen chudáka vyhodil na ulici, ale dal ji do drahého psího útulku. Zvíře, které již bylo ve stresu, a kromě toho také nemocné s hromadou různých nemocí, když se ocitlo v novém prostředí, úplně ztratilo rozum a schoulilo se do vzdáleného rohu, odmítlo jíst, pít, jít na procházku atd. Dobrovolníci zoologického útulku se s rozbitím srdcem dívali na Fergie. Po nějaké diskusi si uvědomili, že v chovatelské stanici chudák jednoduše zemře.

Zdroj: storyfox.ru

Aby zachránili nevinný život a dali Fergie příležitost žít zbytek svého života šťastně (a sedm let u jejího plemene není zrovna stáří), zveřejnili zaměstnanci útulku na internetu sérii reklam o hledání nového, laskavého a citlivého majitele pro tuto chudinku. A pes měl štěstí! Na inzerát brzy zareagovala žena středního věku jménem Jenny. Prohlásila, že se Fergieho příběhu velmi dotkla, a rád ji vezme domů.

Zdroj: storyfox.ru

Následně Jenny řekla, že se jí fena tak moc zalíbila, že Fergie očividně cítila nějakou klidnou a pozitivní energii, v důsledku čehož se okamžitě cítila lépe, jen když byla v domě Jenny. Mimochodem, v bytě ženy už žili dva dospělí buldoci, ale to Fergie nezastavilo, ale jen jí pomohlo: rychle se spřátelila se svými příbuznými a stala se ještě šťastnější! Mimochodem, ostatní psi byli řádově mladší než Fergie, takže by se dalo říci, že je převzala v jakémsi patronátu!

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

Bohužel se později ukázalo, že Jenny nemůže chovat tři psy najednou. Pro Fergie se znovu musel hledat nový dům. Žena se velmi obávala, že její miláček bude mít se bát při přestěhovaní, ale vše bylo v naprostém pořádku! Tentokrát měla Fergie ještě větší štěstí než dříve.

Zdroj: storyfox.ru

V novém domově byla přijata jako rodina a obklopena neustálým laskáním a péčí. Nyní si pes, který tak trpěl celý svůj život i přes relativně pokročilá léta, užívá každou minutu existence. To znamená štěstí na majitele! Nezbývá nám, než se z ní radovat!

Zdroj: storyfox.ru

Share