Proč je třeba mít v domácnosti kočičí náplň do toalety, i když v domě nejsou žádné domácí mazlíčky

Občejna hrudkovitá výplň pro kočičí toaletu pomáhá zbavit se nepříjemných pachů a vlhkosti v toaletě milovaného mazlíčka. Navíc s pomocí dřevěného plniva podporujeme přirozenou touhu zvířete „zahrabat“ to ,co zůstalo v toaletě. Málokdo však ví, že tato naplň se dá efektivně využít i v domácnosti.

Zdroj: vazhnoznat.com

Hrudkovitá výplň pro kočičí toaletu

Naše čtenářka laskavě sdílela svůj objev. Hosté jejího domu se diví, když v koupelně najdou balíčky s plničem na kočičí záchod. Není divu, protože vědí,že domácí mazlíčci nemají. Celá věc je, že žena ví o vlastnostech plniva, a proto ji používá v každodenním životě. Jak? Existuje několik způsobů.

1. Vzhledem k tomu, že dřevěné plnivo dokonale absorbuje veškeré pachy, může být použito v letní toaletě. Stačí jen vysypat obsah jednoho balení do žumpy. Brzy všechny nežádoucí pachy zmizí.

Zdroj: vazhnoznat.com

2. Naše čtenářka ke svému překvapení zjistila, že výplň kočičí toalety se z nějakého důvodu bojí myši. Proto ji rozhází ve sklepě a v rozích domu. Byla nadšená, když přestala objevovat ohlodané obiloviny a zeleninu.

Zdroj: vazhnoznat.com

3. Pokud vůně ve vaší ledničce není moc příjemná, výplň bude opět k dispozici. Stačí jen ji nasypat do misky a dát do chladničky. Buďte si jistá, že za den si všimnete, že vůně v chladničce z nepříjemné se změní na neutrální.

Zdroj: vazhnoznat.com

Je důležité poznamenat, že dřevěná výplň pro kočičí toaletu je levná. Navíc je zcela neškodná jak pro domácího mazlíčka, jeho majitele, tak pro životní prostředí. Ale pokud ho chcete něčím nahradit, existuje několik možností.

Čim lze nahradit výplň pro kočičí toaletu

Zdroj: vazhnoznat.com

1. Mříž

Můžete nechat zásobník prázdný tím, že položíte mřížku nahoře. Jediná nevýhoda: taková toaleta bude muset být častěji a pilněji vyčištěna. V opačném případě bude zápach nesnesitelný.

2. Papír nebo staré noviny

Starý lidový způsob. Natrhejte papír a položte ho na dno kočičí toualety. Staré noviny jsou vždy po ruce, a proto s náplní nebude problém.

3. Písek nebo půda

Říční písek nebo půda dobře absorbují kapalinu. Je pravda, že pachy mohou jen trochu oslabit.

4. Piliny

Jednou z nejlepších alternativ jsou dřevěné piliny. Vůně s vlhkostí absorbují rychle a nadlouho.

5. Dřevěné pelety (pelety pro topné kotle)

Lisované dřevěné pelety nejsou o nic horší než výplně z obchodů. Na rozdíl od specializovaného plnicího prostředku není třeba přeplácet za pěkné balení.

Zdroj: vazhnoznat.com

Doufejme, že vám tento článek trochu ulehčí život. Vezměte na vědomí tyto nápady, aby váš dům byl vždy čistý, v pořádku, a vzduch byl jen příjemné vůně. Hodně štěstí!

Share