„Projev obviněného byl zcela jistě nevhodný, urážející, neomalený“: Jaké soudní usnesení dostal starosta pražské čtvrti Řeporyje Pavel Novotný

Starosta pražské čtvrti Řeporyje Pavel Novotný odolával právní akt z podněcování k trestnému činu.

Zdroj: youtube.com

V Twitteru starosta sdělil, že by si chtěl, aby Zdeněk Ondráček „visel“. A to v době kdy odpovídal na veřejný článek Miroslava Kalouska o Ondráčkově cestování na okupované území Ukrajiny uvedl, že se to „blíží vlastizradě“.

Zdroj: idnes.cz

Obvodní soud v půlce léta stanovil, že žalované projednávání nebylo činem, zasluhující potrestání. Prohlásil, že komentáře Novotného byly provokační a takto reagují hrubé lidé. Dle soudního řízení starosta pražské čtvrti Řeporyje není nadto člověkem, který by byl zdatný nějakým způsobem působit orgány činné v trestním řízení.

Zdroj: idnes.cz

„Projev obviněného byl zcela jistě nevhodný, urážející, neomalený,“ bylo uvedeno k soudnímu usnesení. Leč takový komentář nepřesahuje rámec sociální škodlivosti. Dle odvolacího soudu cílem Novotného bylo přetehnout ke své osobě mediální pozornost.

Zdroj: idnes.cz

Dokonce to naznačil i sám Novotný, že šlo o zveličené tvrzení. A proto na závěr soud dodal, že cílem starosty pražské čtvrti nebylo urazit a to ani nebylo jeho záměrem.

Share