„První přeživší sedmerčata vyrostla“: Jak vypadají dnes

Tito čtyři chlapci a tři dívky jsou považováni za lékařský zázrak. Vědci pojmenovali sedmerčata tajemným slovem „septuplets“. Podívejte se na jejich fotografie v našem článku.

Zdroj: cosmo.ru

19. listopadu 1997 Bobbi McCaugheyová a její manžel Kenny z Iowy měli velké štěstí. Manželé se stali prvními rodiči, kteří porodili sedm dětí, z nichž každé přežilo.

Děti se jmenují Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan a Joel. Miminka po narození vážila od 1,13 do 1,54 kilogramu.

Zdroj: cosmo.ru

Brandon sloužil v armádě, dalších šest dětí šlo na vysokou školu. Mají starší sestru Mikaylu, která je vdaná a žije poblíž.

V roce 2017 se sedmerčata stala tetami a strýci, když Mikayla porodila syna po svatbě v roce 2015. Natalie byla první ze sedmi dětí, která se vdala v květnu 2019. Brandon se také oženil v srpnu 2019.

Zdroj: cosmo.ru

„Bude to docela drastická změna v životě“, říkala jejich matka Bobbi. Dům, ve kterém vyrostlo osm dětí, bude najednou prázdný.

Jak se stalo, že se Bobbi a Kenny stali rodiči s mnoha dětmi? Po narození Mikayly nemohli mít druhé dítě a žena podstoupila umělé oplodnění. Sedm embryí přežilo a protože pár je docela náboženský, rozhodl se si je všechny ponechat.

Zdroj: zena.aktualne.cz

Samozřejmě se je snažili odradit od tohoto riskantního činu, ale všechno šlo relativně dobře a všechny dětí přežily. Je pravda, že dva z nich, Nathan a Alexis, se narodili s dětskou mozkovou obrnou a museli být operováni, aby mohli chodit.

Zdroj: usatoday.com

Nathan se musel naučit chodit bez pomoci, Alexis stále používá chodítko.

Neobvyklé rodině aktivně pomáhaly charitativní organizace: daly dům se sedmi ložnicemi, děti dostaly možnost zdarma jíst a jezdit na výlety. Když se narodily, několik univerzit jim nabídlo plné školné. Rodina se jednou setkala s prezidentem Georgem W. Bushem.

Zdroj: nbcnews.com

Kenny starší pracuje pro společnost zabývající se pokovováním. Bobbi je pedagožka-defektolog a kromě výchovy osmi dětí učí i děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Rodiče se vždy snažili vštípit svým dětem lásku k práci.

Zdroj: cosmo.ru

Alexis chce být vychovatelkou, Natalie učitelkou na základní škole, Kenny stavitelem, Nathan a Joel programátoři. Kelsey zpívá ve státním pěveckém sboru a sní o hudební kariéře.

„Jsme nejlepší přátelé, nejen bratři a sestry“, říká Alexis.

Zdroj: people.com

Share