Prymula řekl, za jakých podmínek odstoupí: naznačil i prodloužení nouzového stavu

Ministr zdravotnictví Roman Prymula je připraven předat svou funkci svému nástupci, když bude známo jméno kandidáta. V případě, že se tak nestane, chce vést resort dál.

Česká republika zažívá vrchol koronavirové epidemie a příští týden se nejspíš dočkáme nového šéfa resortu zdravotnictví. Roman Prymula však rezignuje v případě, když se dozví, kdo bude nástupcem.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Tuto informaci poskytl v Otázkách Václava Moravce. „Řítíme se do krize českého zdravotnictví, jakmile bude kandidát, funkci předávám,“ uvedl ministr.

V pátek předseda vlády Andrej Babiš předal prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání Prymuly, a hlava státu ho údajně akceptoval. Zítra se zřejmě sejde s nástupcem.

Zdroj: novinky.cz

Šéf resortu Roman Prymula je přesvědčen, že prezident odvolání neodmítne a on nebude příčinou politické krize. Nechce však, aby se ministerstvo dostalo do potíží v době koronavirové epidemie.

Prymula ve funkci chce pokračovat, pokud nástupce nepřijde. Ministr zdůraznil, že aktuální opatření nejsou účinná, protože je občané nedostatečně dodržují.

Zdroj: forbes.cz

Dle Prymuly nouzový stav bude prodloužen, stejně jako i opatření. Odstupující ministr dodal, že chce dál spolupracovat s Babišem.

S prezidentem zatím nemluvil a měl pouze schůzku s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem.

Zdroj: denik.cz

Roman Prymula poté, co byly zveřejněny jeho fotografie, jak opouští jednu z pražských restauraci v době, kdy měla být kvůli opatřením uzavřená oznámil, že svou funkci opustí, pokud si to přeje veřejnost. Následně ale řekl, že nic neporušil a dobrovolně neodejde.

Zdroj: e15.cz

Ministr odmítl, že by se schůzky zúčastnil ředitel Fakultní nemocnice v Ostravě Jiří Havrlant s účelem jednání o jeho kandidatuře na post ředitele VZP. „Informace je to pro mě zcela nová, tady ji slyším poprvé,“ prohlásil Prymula s tím, že jeho zkušenosti jsou ale dostačující.

Share