Psa bez srsti sebrali majiteli přímo na ulici

Samojedi jsou známí svou hustou sněhobílou srsti. To je důvod, proč hrdina tohoto příběhu, který se setkal s takovým psem na ulici absolutně bez srstí, si uvědomil, že chudák potřebuje záchranu.

Zdroj: mimimetr.me

Muž šel k majiteli a nabídl, že zvíře si vezme, protože chudák zjevně vytřebovál lékařskou pomoc. Majitel psa ignoroval výtky cizince a ten pak upozornil, že o týrání zvířete bude informovat příslušné úřady. Poté, co se majitel psa uvědomil jaké mohou být následky, dal muži psa.

Hrdina vzal psa přezdívaného Dong-Jin od bezohledného majitele a okamžitě ho odvezl na veterinární kliniku. Lékaři, kteří psa prohlédli, nemohli poskytnout žádné záruky že ten bude žít.

Zdroj: vetklinika-nytra.cz

Ek Park, šéf organizace Free Korean Dogs, která se zabývá záchranou psů přivezených z Jižní Koreje, sdělil, že samojedův stav je poměrně vážný.

Na klinice se ukázalo, že pes dlouho hladověl a nejedl zdravé jídlo. Chudák nemohla normálně chodit a ani stát na nohou.

Kvůli nedostatku potravy nemohlo tělo a orgány psa normálně fungovat, takže veterináři nevěděli, zda je schopen vydržet léčbu.

Přesto lékaři pokračovali v boji o život Dong-Jinu a díky jejich práci a úsilí se stav zvířete postupně zlepšoval. Pes přibral na váze a jeho kůže byla pokryta hustou srstí.

Nyní se Dong-Jin zcela změnil a vypadá úplně jinak!

Zdroj: mimimetr.me

Po čtyřech měsících bylo možné zaznamenat obrovský rozdíl a o půl roku později vypadal pes jako krásný dobře udržovaný mazlíček, v jehož životě nebyl hlad a nemoci.

Čtrnáctikilový pes vypadal díky chlupatému kožichu jako obr!

Po ošetření ve vetklinice se Dong-Jin dostal do místního soukromého útulku, což ho velmi potěšilo. Zde psa obklopovalo velké množství čtyřnohých přátel a on sám se cítil v naprostém bezpečí.

Zdroj: mimimetr.me

Jednou Park sdílel fotografii luxusního Dong-Jinga na sociálních médiích. Mnoho uživatelů se obrátilo do útulku, aby si tento načechraný zázrak vzal domů, ale šťastná rodina, která obdržela psa pochází z Vancouveru.

Park si myslel, že právě tito lidé budou schopni zajistit psovi šťastný život, který si tak zaslouží.

Noví majitelé mají velký krásný dům a útulný dvorek. Navíc maminka rodiny pracuje jako spisovatelka a většinu času tráví doma. Pes bude vždy pod dohledem a nebude se cítit sám.

Zdroj: mimimetr.me

Share