Rady jak si nezničit oblečení když lijete aviváž do pračky

Každá žena v domácnosti ví, že pomocí aviváže je možné věci změkčit. Kromě toho bude oblečení příjemně vonět. Většina lidí ji však přidává bez váhání při každém praní. Ve skutečnosti byste měli být opatrní a vědět, kdybyste aviváž používat neměli.

Zdroje: Freepik.com

Kde nepoužívat aviváž

Jde o to, že aviváž není vhodná pro všechny druhy věcí. To platí zejména pro materiály, které dobře absorbují vodu. Složky aviváže mohou negativně ovlivnit vlákna nebo dokonce úplně zničit oblečení. Pro ty, kteří chtějí chránit své prádlo jsme připravily tři případy, kdy není třeba používat aviváž.

Mikrovlákno

K mytí výrobků z mikrovláken rozhodně nepoužívejte aviváž. Ta totiž může zničit schopnost této tkáně absorbovat vodu. Mikrovlákno je extrémně tenké vlákno, které je desetkrát tenčí než lidský vlas. Při mytí tohoto materiálu byste měli být velmi opatrný.

Zdroje: Freepik.com

Sportovní oblečení

Nemyjte sportovní oblečení z savých materiálů s aviváží. Jinak můžete narušit speciální vlákna, která absorbují pot vylučovaný během sportu. Nedoporučujeme také přidávat aviváž pro praní nepromokavého oblečení nebo předmětů, které obsahují polyester, elastan a nylon

Ručníky

Při dávkování aviváže je třeba sledovat pokyny na etiketě přípravku. Kdybyste použili velmi málo aviváže, neměla by ten správný efekt. Jestliže ale nadávkujete příliš velké množství, sníží se savost. Aviváž může snížit nasákavost zejména froté tkaniny. „Tvrdá“ osuška je samozřejmě velmi nepříjemná, no k mytí s aviváží by se však mělo přistupovat opatrně. Můžete použít velmi malé množství produktu, nebo jej nahradit octem s vodou.

Zdroje: Freepik.com

Jak použít aviváž

Pračky již dnes mají oddělený zásobník, do kterého se neředěná aviváž nalije. Protože pokud se dostane přímo na oblečení, mohou se vytvořit skvrny! Měli byste být opatrní – zničit si oblečení je snadné a odstraňování skvrn je velmi obtížný úkol.

Zdroje: Freepik.com;

Mnoho aviváží se změkčujícím účinkem obsahuje škodlivé chemikálie. Chcete-li chránit sebe a své oblečení, můžete použít alternativu. Mezi jednu z mnoha alternativ můžeme doporučit abyste při oplachování zkusili zkuste panáka octa (přidat ve stejnou dobu jako aviváž). Efekt by měl být podobný jako u aviváže. Nebojte se, jejich odér na oblečení nebude cítit. Když už se tak stane, kyselý odér brzy vyprchá. Mimochodem, můžete také kapat pár kapek svého oblíbeného éterického oleje.

Patříte mezi milovníky aviváže nebo raději hledáte jiné cesty na změkčení prádla? Podělte se v diskuzi o vaše zkušenosti.

Share