Recept na originální salát na Vánoční stůl: Tento salát překvapí vaše hosty a rodinu

V tomto článku vám řekneme, jak připravit nejjemnější salát s hovězím masem, mrkví a řepou. A ačkoli je jídlo připraveno velmi jednoduše, je velmi chutné. Tento salát překvapí vaše hosty u novoročního stolu a stane se oblíbeným u vás doma.

Zdroj: youtube.com

Složení:

– 4 kuřecí vejce

– 1 řepa

– 150 g tvrdého sýra

– 1 mrkev

– 300 g hovězího masa

– 2-3 stroužky česneku

– 300 g majonézy

– sůl a černý pepř podle chuti

Jak na to:

1. K salátu si můžete vzít jakékoli maso: hovězí, vepřové nebo kuřecí. Dnes vám však ukážeme krok za krokem vaření na příkladu hovězího masa. Maso vaříme do měkka a necháme vychladnout ve vývaru. Tak maso si udrží šťavnatost. Po ochlazení vidličkou maso rozložte na vlákna.

Zdroj: youtube.com

2. Poté přeneste hovězí maso do mísy, přidejte několik stroužků česneku, předem ho nechte projít lisem a promíchejte s majonézou. Přidejte sůl, pepř a vložte do kruhu z rozdělené formy. Toto je první vrstva salátu.

Zdroj: youtube.com

3. Do druhé vrstvy dáme tvrdý sýr nastrouhaný na hrubém struhadle. A uděláme mřížku z majonézy.

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

4. Pro třetí vrstvu musíte uvařit slepičí vejce a nastrouhat je na hrubém struhadle. Natřeme, lehce osolíme, opepříme a znovu nezapomeneme na majonézovou mřížku.

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

5. Čtvrtá a pátá vrstva jsou vařená mrkev a řepa. Uvařte je a rozložte analogicky s předchozími vrstvami. Osolte a udělejte znovu mřížku z majonézy. Salát namažte nahoře majonézou, přikryjte potravinářskou fólií a dejte ho do ledničky aspoň na 2 hodiny.

Zdroj: youtube.com

6. Před podáváním odstraňte formu na pečené a podle vašeho názoru salát ozdobte. Můžete například udělat majonézovou mřížka nebo vzory a vyložit semena granátového jablka. A pokud chcete, aby byl pokrm méně kalorický, použijte majonézu smíchanou se zakysanou smetanou v poměru 1:1.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: RYCHLÝ RECEPT NA CHUTNÉ VÁNOČNÍ CUKROVÍ

PŘIPOMÍNÁME: VÁNOČNÍ RECEPT NA PEČENOU MAKRELU S CITRONOVOU A ČESNEKOVOU NÁPLNÍ

Share