„A řeknu vám, vypadá to úžasně“ : Jak vytvořit kompozici orchidejí

Orchidej je opravdu nádherná květina! Mnoho žen ji již dlouho ocenilo a pěstuje doma v květináčích. Moje máma má například více než 10 květináčů s orchidejemi různých barev.

Láska k orchidejím se přesunula i ke mně, ale od nedávné doby už je nevyrůstám v květináčích, ale dělám z nich kompozice, které kombinují oblíbenou květinu se sukulenty a dalšími rostlinami.

.

A řeknu vám, vypadá to prostě nádherně!

Myšlenku mixovaných výsadeb orchidejí s jinými rostlinami-sousedy jsem sledovala od své přítelkyně, která pracuje jako krajinářka. A ta se zase o tomto způsobu dozvěděla, když byla na výstavě květin v Belgii.

A dnes redakce „ŽIVOT“ rozhodla se s vámi podělit, milý čtenáři, o tento skvělý nápad. Navrhuji, abyste se seznámili s 10 inspirativními nápady kompozic z orchidejí v mixované výsadbě.

Kompozice orchidejí

1. Taková výsadba vypadá jako jakási dlouhá kytice, to je prostě pastva pro oči.

.

2. Orchideje v sousedství sukulentů a bylinných rostlin vypadají velmi velkolepě, že?

.

3. Teď pěstuji své krásy jen tak!

.

4. Jsem prostě nadšená z flórarií s orchidejemi. Vyžadují instalaci systémů podpory života, vytápění a větrání, ale je nepravděpodobné, že by se s nimi srovnaly v prestiži a kráse.

.

5. Orchideje se mohou pochlubit záviděníhodnou rozmanitostí. Pokud se nejoblíbenější druhy „smíří“ s pokojovými podmínkami, pak vzácnější odrůdy těchto květin vyžadují velmi specifické prostředí.

.

A nejjednodušší je pěstovat rozmarné druhy orchidejí právě ve flórariiích.

6. Úžasná nádhera!

.

7. Nezapomeňte, že při výsadbě takových kompozic by rostliny měly odpovídat vybraným kapacitám. Zvláště pokud jde o flórariu!

.

8. Takové kompozice se mohou stát nádherným dárkem, který potěší po dlouhou dobu.

.

9. Při vytváření tohoto druhu kompozic věnujte zvláštní pozornost mini orchidejím.

.

Tyto rostliny mají tendenci růst ne v čisté kůře, jako většina orchidejí phalaenopsis standardní velikosti, ale na zvláštním polštáři, který představuje hustou shluk mechu sphagnum.

S tím souvisí specifická pravidla péče o mini orchideje.

10. Jak vidíte, jedna orchidej je dobrá a kompozice orchidejí je ještě lepší!

.

Radaredakce

Také navrhuji, abyste se naučili, jak správně pečovat o orchidej, abyste udrželi zdraví této živé dekorace po dlouhou dobu. Trochu péče a exotická rostlina pravidelně potěší majitele okouzlujícími květinami.

Sbírejte své oblíbené domácí rostliny a vytvořte z nich nádherné kompozice. Jsem si jistá, že při pohledu na takovou krásu budou všichni vaši příbuzní a hosté nadšeni!

Řekni o této úžasné myšlence výsadby orchidejí svým přátelům na sociálních sítích, protože inspirace je tak nakažlivá.

Share