Retrívr jménem Chlapeček byl hozen majitelem na ulici ve děsivém stavu

Teď Chlapečkovi nebolí, když ho lidé laskají.

Tento příběh je o Darii, která našla na ulici psa plemene Zlatý retrívr. Zvíře bylo v hrozném stavu: vředy pokrývaly psí tělo a jeho boky byly nepřirozeně oteklé.

Zdroj: storyfox.ru

Pes jen seděl na ulici a sledoval kolemjdoucí, z nichž někteří to litovali a krmili, a tímto ho zachraňovali před smrtí hladem.

Když si Daria retrívra všimla, přistoupila k němu a přátelsky ho přivolala do auta. Pes poslušně vylezl do kabiny a posadil se na sedadlo. Během cesty se choval docela klidně.

Zdroj: pinterest.ie

Daria se rozhodla najít pejskovi novou rodinu a zveřejnila inzerát s několika jeho fotkami – zatím ho plánovala nechat u sebe doma. Když žena zveřejnila fotografie retrívra na internetu, někteří uživatelé ji informovali, že pes má pána, který z nějakého důvodu nechal domácího mazlíčka své sousedce.

Zdroj: storyfox.ru

Byl také nalezen samotný majitel. Kontaktoval Darii a řekl, že údajně nevěděl, jak pes skončil na ulici, a chtěl ho vzít zpět. Daria kategoricky odmítla vrátit zvíře bývalému majiteli, nehledě na jeho hrozby kontaktovat donucovací orgány.

Retrívr dostal jméni Chlapeček. Postupem času se ukázalo, že byl schopen provádět některé příkazy. Nicméně, bez ohledu na všechny kladné rysy psa, nemohl být začleněn do nové rodiny kvůli jeho nemocem.

Později se objevil sousedka bývalého majitele, u které žil Chlapeček předtím, než se ocitl na ulici. Také vyžadovala, aby jí psa vrátili. Ale její hrozby se nestaly pro Darii překážkou v hledání poctivého majitele pro Chlapečka.

Zdroh: sheltermedicine.vetmed.ufl.edu

Nakonec Darii se ozval muž, který žije ve velkém soukromém domě se svou rodinou. Okamžitě se zamilovali do Chlapečka, jakmile si všimli jeho fotek na internetu. Michal se rozhodl psa vyléčit a odvézl ho k veterináři. Ukázalo se, že Chlapeček je asi dva roky starý. Trpěl vředy, ekzémem a ušním svrabem. Lékař předepsal léčbu a vysvětlil, jak správně krmit zvíře. Veterinář varoval, že by pes měl držet dietu, protože psi tohoto plemene jsou často náchylní k nadváze.

Zdroj: dogsnet.com

Ukázalo se, že pes je velmi poslušný a přátelský. Michalovy děti ho zbožňují. Chlapeček rád provádí příkazy, aby dostal za odměnu pomlasek.

Měsíc poté, co byl pes přijat do nové rodiny, ekzém téměř zmizel. Teď Chlapečekovi nebolí, když ho lidé laskají.

Zdroj: pinterest.ie

Share