„Není příliš pozdě změnit situace s pandemií koronaviru k lepšímu“, hlásí WHO

Předseda Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Gebreyesus uvedl, že ani v zemích s velkým počtem případů koronaviru není nikdy příliš pozdě na změnu situace.

Zdroj: censor.net

Šéf WHO, naléhal na země, aby byly ostražité a připomněl, že během minulého týdne jen několik zemí, které měly to nejhorší za sebou, čelí novým ohniskům COVID-19:

Zdroj: nv.ua

„Také jsme byli svědky toho, jak některé země, regiony nebo osady, kde bylo hlášeno velké množství případů, nyní ohnisko ovládají. Samozřejmě to není snadné …

Když vůdci intenzivně pracují se svou populací, nemoc může být pod kontrolou … Viděli jsme, že není příliš pozdě na změnu situace s pandemií k lepšímu“, uvedl generální ředitel.

Zdroj: nv.ua

Vedoucí WHO připomněl, že by se země neměly uvolňovat opatření, i když je ohnisko koronaviru pod kontrolou: vyzval k posilování systému zdravotní péče, sledování kontaktů a dodržování bezpečnostních opatření.

Zdroj: ukrinform.ua

Na briefingu šéfka oddělení WHO pro nové nemoci Maria van Kerkhoveová upozornila, že se nakazilo koronavirem méně než 10% světové populace:

Zdroj: ukrinform.ua

„Většina výsledků ukazuje, že méně než 10% populace je pozitivní. U zdravotnických pracovníků existuje vyšší pravděpodobnost nákazy“.

Share