O 22 % více než v předchozím týdnu: WHO ohlásila rekordní počet nakažených koronavirem za týden

Počet smrtelných případů se zvýšil o více než 45 tisíc, což je o 9 tisíc více než o týden dříve.

Počet potvrzených případů nákazy ve světě minulý týden vzrostl o více než 3,3 milionu, což je nejvyšší číslo od začátku pandemie.

Zdroj: youtube.com

Informovala o tom Světová zdravotnická organizace (WHO).

Celkově bylo k 1. listopadu na celém světě asi 46 milionů případů a 1,2 milionu úmrtí.

Zdroj: youtube.com

„Další zrychlení míry výskytu viru bylo patrné zejména v evropském regionu, který hlásil polovinu všech nových případů na světě – více než 1,7 milionu, což je o 22 procent více než v předchozím týdnu. Zejména tento region také zaznamenal stabilní nárůst počtu úmrtí: o 46 procent více než v předchozím týdnu,“ uvedla organizace.

Zdroj: youtube.com

V Severní a Jižní Americe bylo od 26. října do 1. listopadu infikováno více než 999 tisíc osob a celkový počet nakažených přesáhl 20 milionů za sedm dní, bylo registrováno více než 17 tisíc úmrtí, 1. listopadu byl celkový počet úmrtí více než 639 tisíc.

Zdroj: youtube.com

V Evropě se počet infikovaných zvýšil o více než 1,7 milionu na více než 11 milionů. Za týden zemřelo více než 17 tisíc lidí a celkový počet úmrtí přesáhl 285 tisíc.

Zdroj: youtube.com

V regionu jihovýchodní Asie se za týden nakazilo více než 381 tisíc lidí a jejich celkový počet přesáhl 9 milionů, počet úmrtí přesáhl 144 tisíc, což je o 4,6 tisíce více než před týdnem.

Zdroj: youtube.com

Ve Spojených státech se počet nakažených zvýšil za týden o téměř 549 tisíc, v Indii – více než 319 tisíc, v Brazílii – o více než 163 tisíc.

Share