Roman Prymula předpokládá uzavření druhého stupně základních škol: Robert Plaga není s takovými možnými opatřeními spokojen

Ministr zdravotnictví Roman Prymula předpokládal, že by mohl být uzavřený druhý stupeň základních škol, pokud by se počet nakažených nesnížil. Takový výrok se nelíbil ministru školství Robertu Plagovi. Zatím o tom ministři nejednali. V současné době dálkově studují žáci středních škol.

Ministr školství Robert Plaga uvedl, že o tom chce jednat s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Robert Plaga se domnívá, že před uzavřením škol je třeba přijmout další opatření v ekonomice. Podle jeho názoru pouze soubor opatření může dát pozitivní výsledek.

Zdroj: Petr Horník, Právo

„Samotné zavírání škol bez toho, že se omezí jiné aktivity, které snižují sociální kontakty, nedává smysl,“ řekl Robert Plaga pro Právo.

Ministr zdravotnictví opakovaně slíboval ministru školství, že všechna opatření týkající se škol budou s jeho ministerstvem projednána v předstihu.

Zdroj: Deník / Divíšek Martin

Robert Plaga vysvětlil, že chce vědět, která opatření budou nejúčinnější a také znát konkrétní termíny pro uplatnění těchto opatření. To jsou podle něj velmi důležité argumenty.

28. října se v Česku uskuteční státní svátek. Tedy 29.a 30. října jsou vyhlášeny prázdniny.

Zdroj: ČTK

Pokud by ministerstvo školství oznámilo další 2 dny volna v pondělí a v úterý, tedy 26. a 27. října, pak by se objevily prázdniny. To znamená, že by to mohlo být až 9 dní odpočinku.

Zdroj: YouTube

Takové opatření by mohlo pomoci omezit šíření koronaviru ve školách. Vyhlásit dva dny volna by mohli i sami ředitelé škol, ale mají jich jen pět dní v roce.

Zdroj: YouTube / Český rozhlas Radiožurnál

Nyní se převážně mnoho obyvatel hlavního města obává možného uzavření druhého stupně základních škol. Teď jsou kromě Prahy červenou zónou už také Praha-západ, Praha-východ a Uherské Hradiště.

Zdroj: mzcr.cz

Prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý říká, že distanční výuky může dobře fungovat nejdéle tři týdny.

Podle něj je hlavním problémem, že některé děti se doma nemohou dobře učit. A čím déle to bude trvat, tím těžší to pak bude pro ty děti.

Zdroj: Profimedia

Vláda bude školám pomáhat tím, že jim dodá respirátory. Ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že dodávka do kraje začne v úterý. Celkem bude dodáno 2,9 milionu respirátorů.

Share