Roman Prymula řekl, že rouška pod nosem nemá smysl: „Světlo na konci tunelu vidím na konci jara,“ řekl ministr zdravotnictví

Ministr zdravotnictví Roman Prymula v neděli hovořil s moderátorem a diváky během vysílání v CNN Prima News. Ministr hovořil o své funkci, rouškách a opatřeních vlády.

„Roušky se pravděpodobně budou nosit do jara v podobném režimu jako teď,“ řekl Roman Prymula. Češi by se měli ke svému zdraví chovat zodpovědněji.

Zdroj: Michal Šula, MAFRA

Ministr si uvědomuje, že roušky jsou problém pro lidi, kteří mají problémy s dýcháním, takže existují určité výjimky, ale i tak mají roušky smysl.

Mluvil také o lidech, kteří nosí roušku pod nosem. V tom případě to nedává smysl, už by bylo jednodušší to vůbec nenosit.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Šéf resortu zdravotnictví proto míní, že pokud se situace nezlepší, hrozí pokuty za nenošení roušek nebo jejich nošení pod nosem.

Diváky proto zajímalo, zda se roušky stanou pro příští roky trvalou součástí jejich života. Roman Prymula ale předpokládá, že by se situace měla výrazně zlepšit na jaře, případně na začátku léta.

Zdroj: Profimedia.cz

„Světlo na konci tunelu vidím na konci jara,“ řekl Roman Prymula. Vysvětlil, že do té doby mnoho lidí už bude mít imunitu, a také už by měla být vakcína a značná část občanů bude proočkováná.

Zdroj: YouTube / WAidid

Ministra se také ptali na možný lockdown. Odpověděl, že nová opatření budou mít nějaký dopad na ekonomiku, ale rozhodně to nebude jako na jaře.

O počtu infikovaných v různých zemích ministr řekl, že tyto ukazatele nelze srovnávat, v každé zemi je situace individuální.

Zdroj: Profimedia

Podle něj mnohem důležitějšími ukazateli jsou počty zemřelých, počet hospitalizovaných, nebo počet pacientů s těžkou formou onemocnění.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Roman Prymula také přiznal, že už lituje, že přijal post ministra zdravotnictví. Přitom podle něj se jeho míra odpovědnosti nezměnila a je stejně vysoká, jako když byl ještě náměstkem ministra.

Psali jsme: Markéta Konvičková prozradila, jak dobře teď vypadá a ukázala spoustu fotek malé dcerky

Share