Roman Šmucler se cítí jako Jan Hus: prohlásil, že své výroky neodmítá a že je třeba uklidnit Čechy

Známý český zubař Roman Šmucler v rozhovoru pro Rádio Impuls prohlásil, že je připraven jít na JIP a pomáhat pacientům s covidem. Vysvětlil také, že všechny jeho předchozí výroky vycházely z prognóz vědců z univerzit Stanfordu a Harvardu.

Před časem někteří slavní čeští lékaři napsali vládě otevřený dopis a požádali o zrušení tvrdých opatření. Byli to například zubař Roman Šmucler, kardiochirurg Jan Pirk nebo psychiatr Radkin Honzák.

Zdroj: iDNES.cz

Ministr zdravotnictví Roman Prymula poté požádal všechny tyto lékaře, aby se zatím zdrželi svých vyjádření. Prý nejsou specialisté na epidemiologii.

Podle ministra a jeho příznivců kvůli těmto výrokům lékařů začíná mnoho lidí zlehčovat problematiku koronaviru.

Lékaři z oddělení infekčních nemocí pozvali Romana Šmuclera, aby jim přišel pomoci. Známý zubař řekl, že přišel do dvou pražských nemocnic a bylo mu řečeno, že jeho pomoc nepotřebují.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

„Na JIP bych šel sloužit klidně hned zítra, to není žádný problém. Covidových pacientů jsem zažil spoustu,“ řekl prezident České stomatologické komory Roman Šmucler.

Mobilizace nespecialistů na léčbu pacientů s koronavirem je podle něj absurdní. Také není příznivcem léčby pomocí remdisiviru.

Zubař také uvedl, že lockdown není řešením současných epidemiologických problémů. Upozornil, že prezident Miloš Zeman má stejný názor.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Roman Šmucler vysvětlil svůj výrok o rouškách, o kterých mluvil už dříve. Říká, že pokud člověk neustále nosí špinavou hadrovou roušku, kterou téměř nikdy nepere a nedezinfikuje, je to nebezpečné.

Ale jinak proti rouškám nic nemá, sám nosí dvanácti vrstevnou roušku a nevidí v tom žádný problém.

Prezident České stomatologické komory říká, že je třeba uklidnit obyvatele naší země. Podle něj se personál v nemocnicích vyrovnává s počtem hospitalizovaných, není třeba zbytečně panikařit.

Zdroj: YouTube / reflex_cz

„Já se řídím podle vědců ze Standfordské a Harvardské univerzity a oni nám posílají predikce pro Českou republiku,“ vysvětlil Roman Šmucler, z čeho vycházely jeho předchozí výroky.

Přirovnal se také k Janu Husovi, protože se nevzdává svých dřívějších výroků.

Share