„Hádat se v tuto chvíli nechci“: Roman Šmucler se odmítl hádat s Jaroslavem Flegrem, opustil vysílání a neřekl ani slovo

Evoluční biolog Jaroslav Flegr během vysílání na CNN Prima News řekl, že je třeba zastavit epidemii, jinak by mohly být tisíce nebo dokonce desetitisíce mrtvých. Během vysílání byl přítomen i prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Diskuse se však neuskutečnila, protože Roman Šmucler studio předčasně opustil.

Jaroslav Flegr v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News uvedl, že pokud se nyní epidemie nezastaví, může to skončit katastrofou.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Podle něj bude obnova země po ekonomických dopadech trvat asi deset let. Říká, že ještě dříve bylo nutné zavést všechna nezbytná opatření k zastavení epidemie.

Podle jeho názoru bylo nutné zavést výuku vzdělávání a že pro boj s koronavirem není dostatečné pravidlo 3R.

Zdroj: iDNES.cz

Roman Šmucler s takovými výroky nesouhlasil a řekl, že není třeba strašit lidi, všechno není tak špatné.

„Není to exponencionální růst, je to ještě vyšší. Roste to šíleným způsobem,“ odpověděl Jaroslav Flegr. Roman Šmucler se poté rozhodl odejít.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Roman Šmucler vysvětlil, že ho velmi překvapilo, že měl takový dialog s Jaroslavem Flegrem. Nečekal, že se bude muset hádat a on se v tu chvíli hádat nechtěl.

Kameraman CNN Prima NEWS také sdělil, že právě v tu chvíli se ještě objevily technické potíže.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

Po nějaké době napsal Roman Šmucler další příspěvek na Facebook, kde řekl, že pokud chce někdo dělat show, tak to bude bez něj.

Jaroslav Flegr se již několikrát říkal sve předpoklady o vývoji epidemie koronaviru v Česku. Například před dvěma týdny předpokládal, že počet nakažených v Česku bude 4 tisíce denně.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Zatím rekordní počet nových nakažených byl odhalen 17. září, tehdy jich bylo 3 128. V pondělí 21. září činil tento počet 1 476 lidí.

Roman Šmucler také řekl svůj názor na bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Mrzí ho, že ministr rezignoval předčasně.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Nového ministra Romana Prymulu také zná, a proto říká, že s největší pravděpodobností nedojde k žádným výrazným změnám v boji proti koronaviru.

Share