Řecká vláda se obává možného přílivu migrantů: Zeď na hranici s Tureckem bude

Řecká vláda oznámila, že prodlouží zdi podél své severovýchodní hranice s Tureckem kvůli obavám z možného masového přílivu migrantů přes společnou pozemní hranici.

Zdroj: youtube.com

Mluvčí řecké vlády Stelios Petsas v pondělí uvedl, že by k existujícímu úseku o délce 10 kilometrů v rámci projektu v hodnotě 63 milionů eur (74 milionů dolarů) mělo být přidáno 26 kilometrů zdi, která má být dokončena do konce roku.

Zdroj: m.tgelpichitimes.com

Začátkem letošního roku Turecko uvedlo, že již nezabrání migrantům ve snaze dostat se do EU, a desítky tisíc migrantů se již pokusily dostat do Řecka.

Zdroj: tehrantimes.com

Obě země jsou také ve sporu ohledně energetických práv ve východním Středomoří, co vyvolalo v regionu nebezpečnou vojenskou hrozbu a obavy z konfliktu.

Zdroj: koamnews.now.com

Podle řeckého ministerstva pro veřejný pořádek bude zeď vyrobena z pozinkovaných čtvercových ocelových trubek a betonu. Pozemní hranice obou států měří bezmála 200 kilometrů.

Zdroj: cenlanow.com

Zástupce řecké vlády dodal, že „tato bariéra kromě své hlavní ochranné a odstrašující povahy nabízí mnoho výhod, protože bude fungovat jako moderní projekt protipovodňové ochrany.“

Zdroj: in-cyprus.philenews.com

Počet ilegálních běženců do Řecka letos v souvislosti s pandemií prudce poklesl. Turecko obvinilo Řecko z nelegálního zatlačení migrantů, kteří se dostali na ostrovy ve východním Egejském moři. Atény to ale popírají.

Zdroj: youtube.com

Podle agentury OSN pro uprchlíky Turecko hostí největší počet uprchlíků na světě, téměř 4 miliony lidí, převážně ze Sýrie.

Share