Skleník pro dva: Amsterodamská restaurace přišla se svérázným řešením současné situace

Mnoho zemí po celém světě postupně otevírá své restaurace po karanténě, a to by mělo být provedeno za nových podmínek, aby byla zajištěna bezpečnost návštěvníků i zaměstnanců.

.

Restaurace ETEN v Amsterodamu v Nizozemsku přišla na to, jak nabídnout útulnou venkovní večeři v době koronaviru: malé skleněné kabiny postavené pro dvě nebo tři osoby u řeky.

.

Číšníci nosí rukavice a průhledné obličejové štíty a také používají dlouhou desku k podávání jídla ve skleněných kabinách, aby zajistili minimální fyzický kontakt se zákazníky.

.

Tento koncept je v současné době testován pouze na rodině a přátelách zaměstnanců restaurace, která je součástí střediska Mediamatic Arts Center. Hosté si však již všimli, že atmosféra je docela útulná.

.

„Nyní se učíme, jak čistit, jak provádět údržbu, jak elegantně odstraňovat prázdné talíře, aby se zákazníci stále cítili dobře postaráni,“ řekl Willem Welthoven z Mediamatic.

.

Restaurace v Nizozemsku jsou pro veřejnost uzavřeny nejméně do 19. května, i když kuchyně mohou být otevřené.

.

Současně nizozemská asociace restaurací uvedla, že i kdyby se restaurace mohly znovu otevřít s omezenými kapacitními a bezpečnostními opatřeními, mnoho z nich by čelilo finančnímu kolapsu, kdyby byla dodržena pravidla sociálního distancování.

.

.

.

.

.

Share