„Každý den vidíme, že virus nezmizel. Evropa nyní čelí největší výzvě ve své historii“, oznámila Merkelová

Koronavirus nezmizí, dokud se neobjeví vakcína. Uvedla to německá kancléřka Angela Merkelová na tiskové konferenci v online formátu s předsedou Evropské komise Ursulou der Leyenovou.

Zdroj: gettyimages.com

„Sledujeme situaci každý den. V Německu mohu říci, že máme ohniska, které nás obtěžují. Ale jsem vděčná za to, že je rozhodně potlačují místní úřady, částečně s pomocí Bundeswehru. Mělo by to tak zůstat,“ řekla Angela Merkelová.

Zdroj: gettyimages.com

Německá kancléřka poznamenala, že každý federální stát v Německu přijímá opatření, aby zabránil šíření koronaviru.

Zdroj: gettyimages.com

„Ale každý den vidíme, že virus nezmizel a nezmizí, dokud nebudeme mít vakcínu a léky. Virus nezmizel, ale naučili jsme se žít v těchto podmínkách. Evropa nyní čelí největší výzvě ve své historii“, dodala Merkelová.

Zdroj: gettyimages.com

Připomněla také, že Berlín má v úmyslu zařadit se na šestiměsíční předsednictví v EU na téma překonání koronavírové krize.

„Těší nás spolupráce s Evropskou komisí“,zdůraznila kancléřka.

Zdroj: gettyimages.com

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla, že „vztahy s Čínou jsou důležité, mají strategický význam“. Potvrdila přání Berlína uspořádat summit EU-Čína, který byl od září odložen na dobu neurčitou.

Zdroj: gettyimages.com

„Měl by to být vztah založený na vzájemné důvěře“, řekla Merkelová a zdůraznila, že dialog s Pekingem nebude jednoduchý.

„Čína a Evropská unie se navzájem potřebují“, řeklа von der Leyenová.

Share