„Sbohem, má drahá“: Jak Alain Delon prožil odchod své milované Romy Schneiderové

Byli milovaní, obdivovaní, ale pouze ve vzájemném soukromí chápali, jak bolestivé líbání může být.

Zdroj: deutschlandfunkkultur.de

 

Setkali se na pařížském letišti, uprostřed shonu, zněli hlasité zvuky a spěchající cestující. Delon se setkal se svou nastávajícís obrovskou kyticí růží – toto bylo jejich první setkání a první společné „rande“, které se odehrálo během natáčení francouzského melodramatu „Kristýna“ režiséra Pierra-Gasparda Huita.

 

Zdroj: cosmo.ru

 

Romy Schneider už v té době zářila: mladá německá herečka hrála císařovnu Sissi ve stejnojmenné sérii a okamžitě se stala hvězdou. Delon však teprve začínal svou kariéru a byl málo známý. Alain často slyšel od manažerů, že je příliš hezký na to, aby se stal hercem. Jeho poplatek za natáčení byl pětkrát nižší než u Schneider. Tito dva tak odlišní a na první pohled pro sebe nevhodní lidé si je ale nevšímali, a tak jejich láska na obrazovce najednou plynule proudila do skutečného života.

 

Zdroj: pinterest.com

 

Romy kvůli Delonovi opustila rodinu, opustila rodné Německo a přestěhovala se do svobodné Paříže, kde se rozhodla začít od nuly se svým milovaným.

Herečka si do deníku napsala: „V Paříži jsem potkala skutečného Alaina, pichlavého, impulzivního mladého muže, který měl na sobě džíny a košili, byl vždy pozdě na natáčení, běžel po městě na svém Renaultu a vyprávěl mi neuvěřitelné příběhy.“

 

Zdroj: cosmo.ru

 

Život jejího milence bez konvence a tajemství ji však postupem času začal těžit, zvláště když se Delonova kariéra začala rozvíjet rychleji. Mohl nechat Romy na pokoji a jít ven s přáteli a říkat jí: „Miláčku, ale nikdo tě zde nedrží!“ Ale nikdo ji ve skutečnosti nedržel.

V polovině 60. let Romy odešla do Hollywoodu, ale její kariéra se tam nechtěla nijak zlepšit, navíc z Paříže najednou dorazily zprávy o Delonově románku s Natalie Barthelemy. Schneider se rozhodla rozloučit se svým milovaným, jak se jí zdá, navždy.

 

Zdroj: cosmo.ru

 

Od té chvíle se jejich život dělil na před a po. Romy se zdálo, že by oddělení nedokázala přežít, a Delon později pro noviny přiznal, že ztratil část sebe sama. Čas však plynul a v médiích se začaly objevovat zprávy o svatbě Schneider a Harryho Mayena, německého herce a režiséra. Kterému porodila syna Davida, který se pro herečku stal nejdůležitější osobou na světě.

Delonův osobní život byl také bohatý na události. Rok předtím, než se Schneider stala matkou, Natalie Barthelemy porodila herci syna. Manželství s Francouzkou však trvalo jen čtyři roky.

 

Zdroj: dw.com

 

Po rozvodu začal Alain žít s Mireille Dark. Romy a Alain si občas dopisovali, dokud se znovu nesetkali na natáčení filmu „La Piscine“ neboli „Bazén“. K očarujícímu setkání ale nedošlo, po pracovní směně se vrátili ke svým rodinám, nicméně, jak víme, neexistuje žádná bývalá láska. Harry Mayer to cítil. Muž spáchal sebevraždu, oběsil se ve svém bytě pomocí kapesníku který dostal od Romy.

Po smrti svého manžela musí Romy znovu začít žít život. Později se provdala za svého sekretáře Daniela Biasiniho, se kterým měla veliký věkový rozdíl. Měli dceru Sarah, ale manželství skončilo rozvodem.

O několik let později Schneider zažívá největší tragédii ve svém životě – kvůli obludné nehodě umírá její syn David. Romy-in stav v té době lze jen těžko popsat slovy a jediný, kterého jí tehdy pomohl, byl Alain. Převzal organizaci pohřbu a veškeré formality.

 

Zdroj: youtube.com

 

O rok později se Delon, který přišel na hřbitov s kyticí šarlatových růží, rozloučil se Schneider. Po její smrti herec zveřejnil otevřený dopis své Romy s dojemným nadpisem „Sbohem, má drahá.“ Napsal: „Říkají mi, že jsi mrtvá. Mám za to vinu? Ano, kvůli mě tvé srdce přestalo bít. Kvůli mně, protože jsem se před 25 lety stal tvým partnerem v Krystýně.

 

Zdroj: dw.com

 

Po její smrti se Delon za několik let provdal za Holanďanku Rosalie van Bremen, která mu porodila dvě děti. Dnes má 83 a je opět svobodný.

 

Share