Schwarzenberg zkritizoval středoevropské země za jejich migrační politiku: podle politika by EU neměla tolerovat jejich nesolidaritu

Bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se v rozhovoru pro rakouský list Tiroler Tageszeitung pustil do středoevropských zemí kvůli jejich přístupu k migrační problematice.

Zdroj: top09.cz

Myslí si, že EU by neměla tolerovat jejich postoj a chybějící solidaritu. Schwarzenbergovi se nelíbí i přístup rakouského kancléře Sebastiana Kurze.

Ten nepřejal nezletilé migranty z řeckého tábora Moria, který postihl požár.

Zdroj: romea.cz

„Samozřejmě je potřeba pracovat na tom, aby ti lidé mohli zůstat ve svých domovských zemích,“ zdůraznil politik a dodal, že není spravedlivé všechno házet na krk Řecka a Itálie.

Čestný předseda TOP 09 říká, že postoj Polska, Maďarská a České republiky je ostudou pro Evropskou unii. Ti totiž odmítají podílet se na přijeti migrantů, kteří se většinou do EU dostávají z jižních zemí.

Zdroj: ihned.cz

Schwarzenberg je přesvědčen, že EU by neměla tolerovat takovou nesolidaritu. Chce, aby země, které migranty odmítá přijat, pomáhaly více finančně.

Exministr vytkl i chování Rakouska, které ale v minulosti mnoho migrantů přijalo a úspěšně většinu z nich integrovalo.

Zdroj: e15.cz

Karel Schwarzenberg také nepovažuje za úplně správné řešení omezovat evropské fondy pro státy jako je Maďarsko či Polsko ve sporech o dodržování principů právního státua, protože se to dotkne obyčejných obyvatel.

Zdroj: blesk.cz

Politik spíše chce, aby opatření byla zaměřená proti konkrétním politikům, jako je například český předseda vlády Andrej Babiš či prezident Maďarska Viktor Orban.

Share