Sedm tajemství zavěšení oblečení, o kterých věděly již naše babičky, ale současná generace je zapomněla

Zdálo by se, že sušení promytých věcí je jednoduchý postup. Ale pokud prádlo nevysušíte správně, jeho vzhled se může znehodnotit. V dnešním článku odhalíme všechna tajemství, která byla známá našim babičkám.

 

Zdroj: Freepik.com

 

  1. Tření prádelní šňůry. Pokud je venku, nevyhnutelně shromažďuje nečistoty a prach. Při zavěšení na špinavou šňůru se prádlo zašpiní. Abyste tomu zabránili, lano před zavěšením prádla důkladně otřete navlhčeným hadříkem.

 

Zdroj: Lemurov.net

 

 

  1. Třídění prádla podle barvy. Světlé, barevné a tmavé předměty je nutné oddělit, aby se barviva nedostaly na bílé textilie při sušení sousedních předmětů. Je lepší sušit bělené oblečení na slunci, ale naopak barevné a tmavé oblečení se doporučuje schovat před přímým slunečním zářením, aby nedošlo k vyblednutí barevných odstínů.

 

Zdroj: Kleo.ru

 

  1. Ne všechny věci lze sušit na šnůře. Tímto způsobem rozhodně nesušte elastické oblečení, jako jsou pletené šaty, svetry a pletené vesty. Umístěte je na rovné povrchy. Na lano nezavěšujte spodní prádlo: krajka může být poškozena silným větrem. Nezavěšujte také věci s ozdobnými střihy a otevřenými švy, zejména těmi, které jsou vyrobeny z těžkých objemných tkanin. Vlhký materiál se může dále roztrhávat nebo štípat.

 

Zdroj: Lemurov.net

 

  1. Správné použití kolíčků na prádlo. Za prvé, neměly by mít rezavé části, které na tkaninách zanechávají stopy rzi. Za druhé, pomocí jednoho kolíku na prádlo můžete uchytit okraje dvou věcí, které se suší vedle sebe.

 

Zdroj: Freepik.com

 

  1. Sušení pouze ve větraných prostorách, například venku, na balkoně nebo v místnosti s otevřenými okny. Sušení prádla ve stísněném prostoru může pohlcovat pachy a zabírat mnohem více času.

 

Zdroj: Svekrovi.net

 

  1. Správné umístění produktů na laně. Je lepší pověsit ložní prádlo za okraje, aby se ve středu nevytvořily záhyby. Kalhoty jsou nejlépe zavěšeny za nohy. Je lepší upevnit košile zespodu tak, aby kolíčky na prádlo nezanechávaly stopy na ramínkách. Připevněte si ponožky k ponožkám: pokud položíte horní kotníkovou zónu na lano, pak mokrá spodní, těžší část bude produkt napínat, jak zasychá.

 

Zdroj: Svekrovi.net

 

  1. Před zavěšením prádlo protřepejte. Tato jednoduchá manipulace odstraní přebytečnou vlhkost a „vrásky“, což zrychlí sušení a usnadní i žehlení.

 

Zdroj: Lemurov.net

 

Tato jednoduchá tajemství vám pomohou sušit prádlo co nejefektivněji a nejrychleji.

 

Share