Senátní výbor neschválil jednorázový příspěvek pro důchodce ve výši 5 tisíc korun: Miroslav Kalousek je s tímto rozhodnutím spokojen

O to, aby důchodci dostali na konci letošního roku 5 tisíc korun, bude muset vláda znovu bojovat. Senátní sociální výbor návrh zákona neschválil. Sněmovna bude návrh znovu projednávat. Pro přijetí tohoto zákona bude nutné získat 101 hlasů poslanců.

Návrh nyní posoudí plénum Senátu. Podpořili ho jen místopředsedkyně Alena Dernerová a předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Lumír Kantor. Ostatní senátoři prostě nehlasovali.

Zdroj: Facebook

Jeden z nejvýraznějších opozičních zastupitelů Miroslav Kalousek poté s nesouhlasem tohoto návrhu sociálním výborem souhlasil.

Poslanec strany TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek se k tomu vyjádřil na svém Twitteru.

Zdroj: Novinky

Podle informací, které poskytlo ministerstvo financí celkové výdaje na výplatu jednorázového příspěvku ve výši 5 tisíc korun budou činit 18 miliard Kč.

Zdroj: Facebook

Tuto pomoc by mohli dostat všichni důchodci, kteří pobírají starobní důchod, invalidní důchod nebo pozůstalostní důchod.

Zdroj: YouTube

Mnozí opozičníci se domnívali a i nadále se domnívají, že takový návrh předložený před krajskými volbami vládou byl úplatkem hlasů.

Zdroj: YouTube

Ale ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová vysvětlila, že to je pomoc důchodcům, neboť v tomto roce rychle rostou ceny, a kromě toho, důchodci byli nuceni utrácet své peníze na nákup dezinfekce a roušek.

Share