„Přeji jim pevné zdraví, hodně sil a odvahy“: Slovenská prezidentka odvolá z funkce 63 soudců nad 65 let

Prezidentka Slovenska prezidentka rozhodla na návrh Soudní rady o odvolání 63 soudců, kteří dosáhli věku 65 let.

Případy dalších 20 soudců posoudí Zuzana Čaputová individuálně v následujících dnech. Informoval o tom mluvčí prezidentky Martin Strižinec.

Zdroj: facebook.com

„Kancelář prezidenta prezidenta Slovenské republiky dnes odeslala oznámení o odvolání z funkce 63 soudců. Je mezi nimi 41 neaktivních a 22 aktivních soudců,“ uvedl mluvčí.

V případě dalších 20 soudců adresovali předsedové soudů a předseda Soudní rady prezidentce žádost o zvážení odkladu jejich odvolání.

Zdroj: facebook.com

Soudní rada SR schválila na zářijovém zasedání návrh na odvolání 82 soudců, kteří dosáhli věku 65 let a více. Cílem je podle předsedy rady Jána Mazáka odstranit a napravit protiprávní stav.

Zdroj: facebook.com

Prezidentka Slovenské republiky může na návrh Soudní rady SR soudce odvolat. Zuzana Čaputová schválila také jeden návrh na odvolání z předešlého období.

Zdroj: webnoviny,sk

Je třeba připomenout, že před pěti dny jmenovala Čaputová 12 nových slovenských soudců: „Přeji jim pevné zdraví, hodně sil a odvahy, aby přínos každé jedné soudkyně a soudce slovenské justici byl čerstvý a svěží, protože právě takový naše soudnictví potřebuje.“

Share