Šilhavost, albinismus, věk: 5 modelek, které trhají šablonu krásy

V dokonalém světě již koncept „standard krásy“ není aktuální. Dnes na pódium vystupují dívky s vitiligem, diastémem a albinismem, což není nedostatek, ale skvělá vlastnost.

Slick Woods

Zdroj: youtube.com

Slickův život je jako zajímavý (i když se smutnou notou) film. Dívka se narodila v nezdařené rodině – svého otce neviděla a její matka si za drobné podvody několik krát byla ve vězení. I sama modelka jednou Bela ve vězení za podvody s bankovními kartami. Šťastnou náhodou si ji na jedné ze zastávek všiml manekýn Ash Stymest a nabídl se stát modelkou v reklamě. Poté Slik měla pozvání od luxusních značek: Calvin Klein, Yeezy, Mercedez-Benz, Moschino. Samozřejmě dnes může snadno odstranit svůj rys – mezeru mezi předními zuby, ale proč? Toto je její zvláštnost.


Brunett Moffy

Zdroj: youtube.com

Šilhavost nezabránil mladé Brunett, aby se stala jednou z nejúspěšnějších modelek Storm Models – agentury, která otevřela Kate Moss, Cindy Crawford a Caru Delevingne. Jeden z jeho přátel požádal Moffy aby se objevila v časopise POP. Bru pochybovala, ale snímky dopadly tak dobře, že se dívka dostala na obálku. Sama modelka připouští, že šilhavost pro ni nikdy nebyl problém – to je její zvláštnost, kterou sama v sobě miluje a přijímá.

Daphne Self

Zdroj: youtube.com

Daphne je věková modelka. V mládí se pokusila zahájit kariéru modelky, ale neuspěla. V 70 letech dal život Daphne další šanci.
Byla pozvána k účasti na přehlídce v rámci London Fashion Week, kde si ji všiml zástupce jedné z nejprestižnějších modelingových agentur Models 1. Od té doby tuto ženu začalo zvát mnoho značek a sama Daphne otevřela cestu k modelingovému podnikání pro mnoho žen ve věku. Self se stala zářným příkladem boje proti ageismu a stále úspěšně dokazuje, že věk je jen čísla.

Diandra Forrest

Zdroj: youtube.com

Malá Diandra byla svými vrstevníky šikanována pro albinismus natolik, že její rodiče byli nuceni převést svou dceru ze státní školy do soukromé. Forrest se přiznala, že neměla přátele a v jakékoli společnosti se cítila jako černá ovce. Kdo by si myslel, že to, že mezi všemi vyniká, bude její štěstí. Při nakupování si dívku všiml fotograf Shamir Khan, který jí otevřel cestu do budoucnosti modelingu. Od té doby dívka byla focená pro mnoho značek a spolupracovala s Beyoncé a Kanye Westem. Díky Diandře se svět dozvěděl, že porcelánová kůže albínů může vypadat úžasně krásně.

Winnie Harlow

Zdroj: youtube.com

Kvůli skvrnám na kůži se dívce ve škole moc nedařilo. O kariéře modelky nikdy nesnila – po vyučování šla pracovat do call centra, kde můžete lidi kontaktovat telefonicky, ne osobně. Dívka přiznává, že hledala práci, kde by na ni nekoukaly. Stejně jako u jiných začala její modelingová kariéra náhodou. Vinnieovu stránku na Facebooku všiml kanadský novinář a pozval ji, aby se pokusila v modelingovém průmyslu. Snímky byly úspěšné a Winnie byla pozvána k účasti na americkém Next Top Model Tyry Banks, kde se dostala do finále. Od té doby o tom začal mluvit celý svět a značky mezi sebou soupeří aby dostat ji, a to za několik miliónů dolarů.

PSALI JSME: ZA POUHÝCH 100 DOLARŮ DVANÁCTILETÁ DÍVKA VYLEPŠILA DŮM TAK, ŽE HO JE JEN TĚŽKO POZNAT

ČTĚTE TAKÉ: ŽIVOT ŠESTNÁCTILETÉ MODELKY A TANEČNICE, KTERÁ VYHRÁLA NAD STRASTMI ŽIVOTA

Share