Školák 15 let jedl jen párky: Jak se cítí dnes

Ještě jako dítě patnáctiletý Ben Simpson jedl jen párky. Jeho omezené stravovací preference se projevily, když matka Wendy Hughes přestala kojit.

Zdroj: goodhouse.ru

Po několika letech se ten chlap jedl jen párky a vodu a to třikrát denně. 55letá Hughes řekla, že už ani nedoufala, že změnit jídelníček syna.

Zdroj: unilad.co.uk

Ale pak se obrátila k doktorovi Davidu Kilmerry, který byl odborníkem v této oblasti, a věřil, že je schopen zbavit chlapce ze strachu před novými potravinami.

Zdroj: goodhouse.ru

Benovi byla diagnostikována porucha selektivní výživy (ARFID), která se týká poruch příjmu potravy.

Podle matky chlapec v dětství jedl jen „předkrmy“, například hranolky.

To silně ovlivnilo jeho společenský vývoj: na večírcích Ben „jen seděl a plakal, nebo odmítal jít tam, kde bylo jídlo,“ vzpomíná Wendy.

„Kdybychom šli do domu kamaráda, prostě by nic nejedl,“ dodala žena. „Vždy říkal, že nemá hlad, a to byla vždy noční můra.“

Před léčbou jedl Ben až 4-5 párků na jedno jídlo. Hughes nakupovala každý týden velkou dávku určitého druhu párků bez kůže.

Zdroj: unilad.co.uk

„Už mě nebaví je kupovat —“ prozradila Wendy. „Do té doby bylo zřejmé, že Benovo zdraví se zhoršuje, jak ukázaly jeho časté stížnosti na únavu, stejně jako zpoždění chlapce ze školního programu.“

Zoufalou maminku potěšilo, že její syn nejí sladké a nepije limonádu. Oni navštívili řadu lékařů, dietologů a dalších odborníků.

Zdroj: youtube.com

Matka snila o tom, že by někdo mohl ještě něco udělat. Když rodinný přítel nabídl, ať zkusí hypnózu, Hughes našla přes Facebook Davida Kilmerry. Dohodli se na videohovoru, ale Wendy špatně věřila v účinnost metody.

Zdroj: nachedeu.com

„Nemyslela jsem, že to vyjde,“ přiznává. Po dvouhodinovém sezení a dalším pozorování však „záhadná léčba“ předčila očekávání Hughes.

Zdroj: youtube.com

„Hned jsem pochopil, že má poruchu selektivní výživy,“ dodal s tím, že Ben preferuje konkrétní značky párků.

Problém byl psychologický a byl strach z nových potravin, které se lišily v chuti od klobás. A právě díky terapii se podařilo tento strach překonat.

Zdroj: youtube.com

„Teď, když mu dám něco vyzkoušet, okamžitě to strčí do úst.“ – říká maminka chlapce

PSALI JSME: MALÝ CHLAPEC POSLAL TATÍNKOVI DOPIS „DO NEBE“ A DOSTAL DOJEMNOU ODPOVĚĎ

PŘIPOMÍNÁME: MAXÍK DĚLÁ DALŠÍ POKROKY POTÉ, CO DOSTAL NEJDRAŽŠÍ LÉK NA SVĚTĚ: JAK SE MÁ CHLAPEČEK DNES

Share