„Skopeček si stěžoval, a tak jsem moc rád, že je tady“: Jaký vnitřní neklid svěřil Ladislav Trojan (88) na posledním rozloučení s Janem Skopečkem

Na posledním rozloučení s Janem Skopečkem (†94) Ladislav Trojan (88) patřil už do rodiny. Proto v krematoriu Trojan zaujal místo v první řadě mezi hercovými nejbližšími. Ten se na rozlučku s kamarádem jen stěží dobelhal. A navíc odhalil, co jeho blízkého přítele až do smrti nejvíce trápilo.

Zdroj: tn.nova.cz

Ladislavu Trojanovi najednou začala otékat a krutě bolet jedna noha. „Takže to nebolí, jenom když ležím, anebo nechodím. A vsedě to nebolí pouze tehdy, když mám nohu nahoře,“ svěřil Trojan, po opouštění krematoria v Praze, kde mu navždy zmizel kamarád.

Zdroj: ahaonline.cz

„Chodím do nemocnice v Motole, tam ale pořád jenom bádali, proč ta noha otéká. Teď už na to prý přišli, a tak mě tam syn Ivan zítra veze na nějaký zákrok. Tak snad s tím něco udělají,“ dodal Trojan.

Zdroj: ahaonline.cz

Herec se se Skopečkem přátelili dlouhá léta. Bývávaly v jejích životech doby, kdy v hospodě při skleničce vína tvořili ještě spolu s Lubomírem Lipským (†92) silnou trojku, jakou byli v legendárním seriálu z roku 1963 Tři chlapi v chalupě.

Zdroj: cnn.iprima.cz

„No jo, Skopeček byl můj otec Potůček. Poslední roky jsme spolu nadávali na Lipskýho, že nás tu nechal samotný. A teď? Teď tady s odchodem Honzy otravuju na tom světě už sám. Pěkně oběma děkuju,“ komentoval Trojan, který svého otce Potůčka viděl naposledy před pandemií.

Zdroj: novinky.cz

V domově důchodců se ale Skopečka jinak snažil často navštěvovat. „Určitě tak jednou za dva měsíce. To víte, už to moc nešlo, v rámci možností jsme spolu ale vždycky pokecali, dělalo mu to radost,“ podotkl Trojan, který kvitoval, že na pohřeb přijela z Francie, i Skopečkova dcera Marie (65), kterou měl s manželkou Věrou Tichánkovou (†93), slavnou Černou kronikou z Ať žijí duchové!. „Skopeček si stěžoval, že na něj dcera kašle, a tak jsem moc rád, že je tady,“ podotkl Trojan.

Share