Skvělý tip pro domácnost: Manželka dlouho nemohla vyčistit pánvi, já jsem to zvládl za pouhých 10 minut

Jak rychle a bez použití chemických čisticích prostředků vyčistit litinovou pánvi z tlusté vrstvy tuku?

Zdroj: topsovety.com

Asi většina má v domácnosti starou litinovou pánev, která je drahá, protože na ní nikdy nic neshoří, dokonce i tak vybíravý pokrm, jako jsou palačinky.

Jedna věc je zneklidňující, kvůli dlouholetému užívání se na ní hromadí silná vrstva tuku, s nímž je téměř nemožné se vyrovnat.

Zdroj: topsovety.com

Naše rodina není výjimkou. Ta pánvička nám zdědila po babičce. Myslím, že jen ona ji viděla v dokonale čistém stavu. Po mnoho let používání byla pánev pokryta silnou vrstvou tuku a usazenin, ale kvalita smažení to samozřejmě neovlivnila. Moje žena na ní velmi ráda vaří své kulinářské mistrovská díla. Jednoho dne se rozhodla, že se ji pokusí umýt.

Na chvíli namočila pánev v mýdlovém roztoku. Poté, vyzbrojen nožem a kovovou houbou, začala odtrhávat tento vřelý olej a tuk.

Zdroj: topsovety.com

Po půl hodině si uvědomila, že tímto způsobem nebude možné nic vyčistit. Pomohlo by ledaže to byl sběrač.

Zdroj: topsovety.com

Ale vzdát se, moje žena, nechtěla. Po surfování na internetu našla další cestu, která jí měla určitě pomoci. Tato rada říkala, že pánev by měla být vařená ve vodě s přidáním sody, po dobu jedné hodiny.

Zdroj: topsovety.com

Po hodině se ji žena opět pokusila očistit, ale nic se nestalo. Možná bylo potřeba víc času držet pánev ve vroucí vodě, ale moje žena byla tak unavená, že už nechtěla nic víc dělat.

Rozhodl jsem se pomoci manželce v těžké situaci. Navíc jsem dostal jeden nápad, jak naši milovanou pánvi očistit.

Dal jsem pánvičku na dvoře, na cihlu a vyzbrojený plynovým hořákem jsem ji začal pálit ze všech stran. Dělal jsem to, dokud pánvička nepřestala kouřit. Přesněji řečeno, ne více než 5 minut. Usazeniny začaly padat ještě v procesu. Také se to da udělat i nad táborákem.

Zdroj: topsovety.com

Nyní bylo nutné smýt zbytky tuku a usazenin. Ale přišel jsem na jinou cestu. Nasadil jsem houbu na brusný nástroj a zapnul jsem střední výkon a začal čistit pánev.

Zdroj: topsovety.com

Celý proces mi trval maximálně 10 minut. Pánev se stala téměř jako nová. Manželka je spokojená a já jsem rád, že jsem jí pomohl.

Zdroj: topsovety.com

Share