Skvělý tip pro domácnost: Univerzální čisticí prostředek

Pokud dáváte přednost přírodním čisticím prostředkům nebo prostě nechcete utrácet za drahou chemii, pak tento článek je rozhodně pro vás.

Existuje univerzální čisticí prostředek, který vyčistí veškeré příbory a nádobí i od starého plaku.

Aby v kuchyně byl vždy pořádek a vaření bylo příjemné, nádobí musí být čisté. Není se čemu divit, že manželům nařizujeme mytí pánví a hrnci, protože to není lehké a musíme se snažit znečištění vyčistit.

Ne vždy se podaří vyčistit spálený tuk i drahými čisticími prostředky. Kromě toho často po nich musíte větrat místnost z hnusného chemického zápachu.

Univerzální čisticí prostředek

Kalcinovaná soda dokonale odstraňuje tuk z jakéhokoli povrchu. Ať už se jedná o pánve, nebo dřezu v kuchyni. Chceme vám ukázat, jak vypadá nádobí před a po čištění sodou.

Chcete-li to provést, nalijte vodu do velkého hrnce a nalijte do ní kalcinovanou sódu v poměru 1:4. V takovém roztoku namočte kuchyňské náčiní střídavě po dobu 5 minut a vařte na středním ohni.

Zdroj: sovkusom.ru

Poté nemusíte nic drhnout, stačí jen otřít hadříkem nebo houbou a důkladně opláchnout nádobí. Jen se podívejte na proměnu starého struhadla, kov se třpytí.

Zdroj: sovkusom.ru

Je velmi příjemné sledovat, jak se vše v kuchyni mění k nepoznání. Nečistoty, které by musely být vyčištěny kovovým škrabkou, se po namáčení nádobí v roztoku sody snadno se čistí.

Zdroj: sovkusom.ru

Je třeba říci, že soda nejen dokonale zvládá nečistoty a tuky, ale také lépe než některé čisticí prostředky dezinfikují jakýkoli povrch a odstraňují nepříjemný zápach, což je důležité.

Zdroj: sovkusom.ru

Mějte na paměti, že tato metoda není vhodná pro všechny nádobí.

Vaření hliníkových předmětů v sódě nemůže být, protože hliník vstupuje do chemické reakce se sodou a následně ztmavne.

Podívejte se na lis na česnek před a po vaření. Ano, je čistý a bez stop tuku, ale velmi bledý.

Zdroj: sovkusom.ru

Také se nedoporučuje čistit tímto způsobem skleněné nádobí. Kromě toho nechte několik minut v teplé vodě, ale nevařte, aby nádobí neprasklo.

A jakým způsobem se zbavíte nánosu tuku na nádobí? Sdílejte svůj recept na čistící prostředek v komentářích.

Share