Skvělý tip pro krásu: Už vás nikdy nebudou obtěžovat suché a popraskané nohy

Trpíte suchostí, svěděním nohou? Kůže na nohou červená, hrubá nebo vrstvená? Vidíte praskliny na patách? Bohužel, většina lidí trpí tímto problémem do určité míry. Důvodem je, že na rozdíl od jakékoli jiné části těla, kůže na nohou nemá mazové žlázy. Místo toho jsou potní žlázy jediným zdrojem vlhkosti.

Zdroj: tintelekt.com

Doporučujeme vám vyzkoušet jednu z těchto jednoduchých a dostupných způsobu, jak se zbavit problému s popraskanýma nožkama.

Zkuste citron

Pro odstranění popraskaných pat byste si měli každý druhý den namočit nohy do teplé vody s citrónovou šťávou. Nechte je tam 15 – 20 minut. Pro lepší výsledek na vymočené paty použijte pemzu. Další možností je použít směs citronové šťávy, růžové vody a medu. Potřete ní paty, nechte působit a smyjte.

Zdroj: pinterest.com

Ovocná kaše

Patám prospěje masáž ovocnou kaší. Zkuste rozmáčknout banány a směsí si masírujte nohy alespoň deset minut. Pro lepší výsledky si pastu na patách nechte i půl hodiny. Kromě banánu můžete vyzkoušet i papáju. Je to skvělý zdroj vlákniny, která vyživí a zjemní vaše chodidla.

Zdroj: pinterest.com

Vosková kúra

Toto je jeden z nejúčinnějších prostředků pro domácí léčbu popraskaných pat. Připravte si jednu svíčku a hořčičný olej. Pastu vytvoříte z roztátého vosku a teplého hořčičného oleje. Pokud ji budete aplikovat na paty na denní bázi, odstraníte popraskání kůže a s ní spojenou bolest.

Zdroj: pinterest.com

Olivový olej

Natíráním olivového oleje na popraskané paty můžete tento problém zmírnit. Kvalitní olivový olej totiž pokožku vyživí a poskytne jí potřebnou vlhkost. Pomozte pokožce i zevnitř – konzumujte potraviny, které obsahují olivový olej. I díky němu bude pokožka zdravá a hebká.

Zdroj: pinterest.com

Aloe vera

Gel z čerstvé aloe vera si na nohy natřete po jejich namočení ve vlažné vodě. Případně můžete vyzkoušet pastu z aloe vera a medu. Pokud ji budete používat každý den po celý týden, pocítíte a spatříte rychlé zlepšení stavu vašich nohou. Ideální je používat aloe vera před spaním. V noci se může do pokožka velmi dobře vstřebat. Opět však nezapomeňte na ponožky.

Zdroj: pinterest.com

Ovesná kaše

Zkuste si nohy drhnout směsí z ovesných vloček a jojobového oleje. Tuto masáž byste si měli dělat alespoň 15-20 minut. Vločky působí jako účinný peeling a olej opět zvláční pokožku. Nezapomeňte však, že péče o chodidla by se měla stát pravidelnou záležitostí. Po odstranění popraskané pokožky přece nelze zapomínat na prevenci.

Zdroj: pinterest.com

Share