Staršímu páru lvů, lidé pomohli společně odejít do země „věčného lovu“

Láska jednou provždy! Pracovníci zoo nemohli dovolit, aby někdo zemřel první a druhé zvíře trpělo osamělostí.

Zdroj: storyfox.ru

V losangeleské Zoo se s těžkým srdcem rozhodli a uspali unikátní dvojici lvů – slavného Huberta a Kalisu. Rychlá, snadná smrt, ale hlavně souběžná. Tato dvojice lvů se totiž proslavila svou věrností a vzájemnou náklonností. Natolik, že se dokonce stali neoficiálním maskotem Zoo.

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

Lvi byli uspáni, protože byli velmi staří a nejen neustále nemocní, ale také trpěli zhoršující se kvalitou života. Hubertovi a Kalise bylo 21 let, což je sice méně než maximální délka života lvů v zajetí, ale mnohem vyšší než doba ve volné přírodě — 12-16 let. Pár se setkal již v hluboce zralém věku, v roce 2014, kdy už nemohli mít nová mláďata. Ale oni to nepotřebovali – lvi-stárci se milovali a zbytek života strávili nerozlučně.

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

Jak silné bylo toto spojení, je jednodušší říci na příkladech. Někteří návštěvníci si do zoo přijeli speciálně prohlédnout unikátní romantický pár. Hubert a Kalisa se v posledních letech stali maskoty na Valentýna, pořád byli vedle sebe a ochotně pózovali pro návštěvníky. To ve volné přírodě má jeden samec celou řadu samic s mláďaty, která ho příliš nepodporují — zestárne a ustoupí mladšímu a silnějšímu. Hubert a Kalisa ale prokázali dokonalý odlišný přístup k sobě navzájem.

Zdroj: storyfox.ru

Zdroj: storyfox.ru

 

Share