Státní ústav provádí další kontrolu České pošty: jak pošta získala osobní údaje lidí starších 60 let

Nyní probíhá kontrola Úřadu pro ochranu osobních údajů. Úřad prověřuje, jaké právní zdůvodnění mělo Ministerstvo vnitra předávat České poště osobní údaje lidí nad 60 let. Jde o adresy seniorů, kterým Česká pošta poslala roušky a respirátory.

Nedávno se České poště stala další nepříjemná situace. Státní ústav pro kontrolu léčiv rozhodl, že pošta porušila zákon tím, že roušky byly vyjmuty z originalních obalů a uloženy do běžných papírových obalů.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Jiří Kaucký, šéf Úřadu pro ochranu osobních údajů, řekl na svém Twitteru, že úřad už začal kontrolu rozesílání roušek od samého začátku.

Zdroj: Milan Malíček, Právo

Byla to jeho odpověď na otázku od redaktora Lidových novin. Ptal se,na jakém právnim základě ministerstvo vnitra předalo informace o adresách seniorů České poště.

Ještě 9. září bylo v usnesení vlády řečeno, že Česká pošta dostala jména, příjmení a adresy seniorů nad 60 let. Nyní je nutné počkat na výsledky kontroly.

Zdroj: Profimedia

Před tím měla Česká pošta ještě jeden problém, a to to, že kritici obvinili poštu, že pracovníci vyndávali roušky z původních obalů.

Státní ústav pro kontrolu léčiv provedl kontrolu a uvedl, že rozbalováním roušek pošta porušila zákon, který stanovil pravidla pro doručování zdravotnického materiálu.

Zdroj: YouTube / Show Jana Krause

Místopředseda vlády a Jan Hamáček řekl, že ústav může dostat trestní oznámení. Jde o šíření údajně poplašné zprávy.

Ředitelka ústavu Irena Storová uvedla, že takové vyjádření ministra vnitra je bezprecedentní. Podle ni může být situace velmi vážná.

Share