Syndrom „ztraceného věku“

Už jste někdy slyšeli o syndromu ztraceného věku? Ne? Mimochodem je to velmi zajímavé.

Po 55 nebo 60 letech můžete zapomenout na potěšení ze života?

Už jste někdy slyšeli o syndromu „ztraceného věku“? Ne? Mimochodem je to velmi zajímavé. Ztraceným věkem je věk od 50 do 70 let. A nazývá se to „ztracené“, protože se zdá, že ten čas v našem životě neexistuje.

Neexistuje z prostého důvodu, že během tohoto období se nejprve ze všech sil snažíme vypadat stále mladí, a pak se smutkem chápeme, že nejsme už mladí. A jako výsledek jednoduše odstraníme z našeho života obrovský kus, který ve skutečnosti může být nejlepším v našem životě.

Zdroj: skverweb.ru

Někteří lidé si myslí, že po 55 nebo 60 letech můžete zapomenout o radosti života.

Není to pravda! Tajemství je jednoduché:

Není třeba se snažit žít po 55 jako ve 30 nebo 40. Místo toho si musíte dovolit vyvinout dál.

Nesnažíme se žít ve věku 15 let jako v 5 nebo řekněme ve 30 letech jako v 15. V 15 letech nehrajeme s panenkami a hračkami, jako v pěti. A v 30 letech neposloucháme hudbu, kterou jsme milovali v 15.

To samozřejmě neznamená, že máme menší potěšení. To znamená, že si užíváme dál.

Mnohokrát slyšíme od různých lidí o zvláštním jevu. Asi ve věku 50–55 let má mnoho lidí pocit, že něco v životě skončilo a že něco jiného, ​​co mělo v tu chvíli začít, přesto nezačalo. Jednoduše řečeno, v životě nastává jakési přerušení života, pauza, která, bohužel, může trvat dlouho, velmi dlouho, až do smrti.

Po 50 letech jsme si standardně stanovili cíl, abychom nebyli o nic horší než dříve. Nevypadat hůř než dříve, nepracovat hůr než dříve, nevydělávat hůř, neodpočívat hůř…

Není divu, že tolik lidí jsou smutné, že se po 50 letech jejich život zdá se zastavil? Jak by to mohlo být jinak, kdybychom se jen snažili všechno zopakovat?

Zkuste si dát jiný cíl – žít LEPŠÍ než dříve. Získejte více potěšení ze života. Více zábavy, zajímavý odpočinek, lepší vzhled, láska silnější a jasnější. Vyzkoušejte to a okamžitě pocítíte, že se v životě znovu objevil smysl.

Zdroj: skverweb.ru

Co je nemožné? Proč vlastně ne?

I když si myslíme, že po 50 letech náš osobní rozvoj končí, zatímco se zoufale snažíme držet minulosti, žít jako dřív, můžeme zapomenout o radosti.

Radost a potěšení ze života po 55 se objeví, když se vzdáte minulosti a necháte si dál žít, měnit, rozvíjet se, odlišovat se, dovolit si nové koníčky, nové přátele, nové věci, nové radosti.

I ve srovnání s generací našich rodičů jsme přidali dalších 25 let aktivního života! Čtvrtletí!

Je třeba to oslavit.

Share