„Ta situace je složitá, nicméně před jakýmkoli dalším rozhodnutím je třeba počkat“: Kdy nastane klíčový moment aby vláda ohodnotila aktuální epidemiologický stav na území ČR

Spolu s aktuálními problémy tykající se šířením nemoci COVID-19 se vyvinula další zátěž ohledně toho, že 1. září neotevřely školy. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček informoval, že jestliže by do začátku školního roku ve státu nastal lockdown, tj. celkové zavření ekonomiky, tak by pravděpodobně koronavir by zmizel.

Zdroj: youtube.com

Jestliže obyvatele budou nová opatření respektovat, a platných nařízení vlády pečlivě dodržovat, tak by se dalo snížit reprodukční číslo šíření nákazy COVID-19 přibližně o třicet až čtyřicet procent, což dle Hamáčka by mělo stačit jako pro začátek.

Zdroj: israel21c.org

Reprodukční číslo vyjadřuje střední hodnotu počtu nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Dle dostupných informací z pátku k sobotě v malé míře se snížilo na 1,5 a nyní pohybuje kolem ještě menší hodnoty, a to 1,4.

Zdroj: youtube.com

Klíčovým momentem pro následující vládní rozhodnutí dle Hamáčka bude konec týdne. Tam by mělo být viditelně zda čísla klesají nebo ne. Právě od toho bude vláda rozhodovat o dalších krocích v zastavení rozšíření nemoci.

Zdroj: aa.com.tr

„Ta situace je složitá, nicméně před jakýmkoli dalším rozhodnutím je třeba pět šest dní počkat,“ sdělil vicepremiér.

Share