Test: Jaké psychologické trauma máte od dětství a jak to zvládnout

Lidé s problémy se obvykle obracejí k psychologům. Nejčastěji se tyto problémy formují v raném věku. Obrázky vám pomohou zjistit, jaké psychologické trauma jste v dětství zažili. Rychle, do dvou nebo tří vteřin vyberte si obrázek …

Zdroj: zerkalo.cc

Obrázek 1

Zdroj: zerkalo.cc

V mladém věku došlo k obtěžování, díky kterému jste se cítila slabou a bezmocní. V této situaci jste hledala podporu od těch, kteří jsou silnější a starší, ale nedostala ji. Podvedená očekávání a bolest zůstávají ve vašem podvědomí po celý život.
Nyní máte syndrom „vynikajícího studenta“, který vás nutí dělat všechno perfektně kvůli chvále. Je čas přestat záviset na názorech ostatních a čekat na jejich schválení. Musíte se naučit stát se nezávislou osobou a nečekat na podporu ostatních. Koneckonců už nejste malé a slabé dítě, ale silná a odpovědná osoba. Dokažte to všem. A především – sobě.

Obrázek 2

Zdroj: zerkalo.cc

Tento obrázek svědčí, že máte s rodiči obtížný vztah. Jako dítě (a možná i nyní) jste věřila, že vás vaše matka miluje méně než vaše bratry a sestry. I když jste byli jediným dítětem v rodině, zjevně vám chyběla jejich účast a pozornost. Proto máte takové problémy, jako je nespokojenost se sebou a nedostatek důvěry ve vlastní sílu. Veškerou kritiku odkazujete pouze na sebe a chvále nevěříte. Hrabat se do sebe, hledat vnitřní nepřátele – nic víc. Věřte: pouze vy sami jste kovářem svého vlastního štěstí. Pokud dokážete překonat svou nejistotu, stanete se silnou osobností.

Obrázek 3

Zdroj: zerkalo.cc

Spousta přátel a kamarádů, jste středem pozornosti, milujete být „královnou“ večírků. Ale když se ostatní rozejdou, zůstanete sama se svými myšlenkami a pochybnostmi. S největší pravděpodobností jste v dětství měla ztrátu milovaného člověka, kterému jste směle důvěřovala se všemi svými tajemstvími. Výsledkem je, že se cítíte osamělou a mnoho přátel se snaží kompenzovat bolest z dětství.
Musíte pochopit, že není možné změnit životní cyklus: lidé odcházejí, stěhují se, umírají. Na jejich místo ale přicházejí další – také dobří. Nemůžete se soustředit jen na své ztráty. Pokud začnete věřit lidem, budete si moci najít nového blízkého přítele – život zazáří barvami, myšlenky na osamělost zmizí a stanete se soběstačným člověkem.

Obrázek 4

Zdroj: zerkalo.cc

Na první pohled jste otevřený a upřímný člověk. Posloucháte příběhy jiných lidí o rodinných problémech, vždy pro ně najdete slova útěchy. Ale nikdy nikomu neotevřete své vlastní srdce. Budete plakat do polštáře, ale s nikým se nesdělujte o své potíže. Prostě nevíte, jak o sobě mluvit. S největší pravděpodobností jste byla v dětství brutálně oklamáni přáteli nebo rodiči. Od té doby jste nikomu nedůvěřovala. Je to pro vás velmi obtížné, protože musíte najít sílu věřit – na světě je mnohem více dobrých a slušných lidí než těch špatných a podvodných. A pokud najdete podobně smýšlejícího člověka, kterému můžete věřit, vaše síla bude neomezená a budete moci hýbat horami!

Share