Těžké období v životě rodiny Miloše Nesvadby: Jeho blízcí se rozloučili s jeho švagrovou Irenou Sedleckou

Nyní pro rodinu českého herce a ilustrátora Miloše Nesvadby nastalo těžké období života. Vdova Jaroslava přišla o manžela, zemřela ale i její sestra Irena Sedlecká. Její sestra byla známá sochařka, která vytvořila například sochu Freddieho Mercuryho.

Irena Sedlecká zemřela v úterý 4. srpna. Stalo se tak pouhé dva týdny poté, co zemřel její švagr Miloš Nesvadba.

Zdroj: Karel Kopáč a archiv Václava Upíra Krejčího

Pro Jaroslavu je to další rána. Za pouhé dva týdny zemřeli dva její nejbližší. Ale také to není jednoduchá situace pro Michala Nesvadbu, syna Miloše.

Zdroj: Blesk / Martin Přibyl

Irena Sedlecká se v roce 1967 přestěhovala z Československa s manželem a třemi dětmi do Velké Británie. Byla talentovaná a stala se členkou Královské britské sochařské společnosti.

Foto: D. Kundrát, M. Pekárek, Instagram

Proslavila se svou třímetrovou sochou Freddieho Mercuryho. Tato socha se nachází ve Švýcarsku ve městě Montreux. Vytvořila další desítky slavných soch.

Zdroj: Karel Kopáč a archiv Václava Upíra Krejčího

Třetím jejím manželem byl také známý sochař František Bělský. František vytvořil například pamětní desku parašutistům, která se nachází u chrámu Cyrila a Metoděje v české metropoli.

Zdroj: Archiv

Kromě toho František vytvořil také čtyři sochy členů britské královské rodiny včetně sochy současné královny Alžběty II.

Zdroj: archiv Blesku

„Byla to úžasná dáma, vtipná a pohotová, měla doma samé originály velkých mistrů, které, jak mi vyprávěla, jí vesměs umělci sami z přátelství darovali“ řekl herec a mim Václav Upír Krejčí pro Aha!. Václav spolupracoval s Michalem Nesvadbou.

Zdroj: Karel Kopáč a archiv Václava Upíra Krejčího

Je třeba říci, že Irena Sedlecká nezapomněla na svou vlast. Před pěti lety přiletěla do Česka na oslavu výročí Miloše Nesvadby.

Na pohřeb svého švagra už přiletět nestihla, protože sama zemřela jen 13 dní po jeho smrti. Možná se ti dva ještě někde sejdou, ale určitě to už nebude tento svět.

Share