Tisková konference nového ministra zdravotnictví Jana Blatného: nové cíle, záměry a plány

Jan Blatný nahradil Romana Prymulu ve funkci ministra zdravotnictví. Prezident Miloš Zeman ho dnes jmenoval ministrem a po několika hodinách se konala první tisková konference nového ministra. Jan Blatný promluvil o svých plánech na boj proti koronaviru. Prý nechce zpřísňovat opatření.

Nový šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný na své první tiskové konferenci uvedl, že nemá v úmyslu zpřísňovat opatření. Ale lidé by se měli dodržovat těch, které již byly zavedeny.

Zdroj: ČTK / FN Brno

Také podle něj nemá smysl testovat celý národ na koronavirus. Řekl, že je třeba identifikovat lidi z rizikových skupin a nejvíce úsilí směřovat na jejich ochranu.

Řekl také, že v současné situaci by bylo dobré používat antigenní testy, protože nyní „rychlost je důležitější než přesnost“.

Jan Blatný zatím nehodlá stavět nové polní nemocnice. Podle něj to zatím není nutné. Uvedl také, že Roman Prymula s ním zůstane pracovat jako odborný konzultant.

Zdroj: TV Nova

Nový ministr řekl, že je nyní důležité, aby na ministerstvu mnozí tuto problematiku přehodnotili a aby ji společnost začala vnímat jinak.

Ohledně škol nic neřekl. V pátek hodlá věc projednat s ministrem školství Robertem Plagou.

Nyní je podle něj třeba oprášit plán boje proti pandemii.

Zdroj: YouTube / Fakultní nemocnice Brno

„Korona se může kdykoli vrátit, nikdo si nemůžeme být jistí, co přijde v budoucnost a takovýto plán musíme mít,“ řekl Jan Blatný.

Nový ministr zdravotnictví požádal novináře a média, aby pomohli změnit postoj ve společnosti ke koronaviru. Podle něj je třeba strach proměnit v respekt.

Říká, že strach zasahuje do společnosti, paralyzuje ji. Strach brání normálnímu životu. Pokud se však strach změní v respekt, pomůže to získat sílu.

Zdroj: YouTube / ČT

Také považuje demonstrace za extrémistický projev odmítání a strachu. Je třeba jednat jinak.

Jan Blatný uvedl, že rozhodnutí na ministerstvu budou učiněna na základě důležitých a srozumitelných údajů. Před přijetím budou všechna rozhodnutí projednána s experty.

Share